Jesteś tutaj: HomeOrganizacja życia szkołyBibliotekaUncategorised Technologia LED w bolesławieckim „Elektroniku”

Technologia LED w bolesławieckim „Elektroniku”

img 0784 kopiowanieW środę 25 września 2013r. Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu gościł w swoich murach przedstawicieli firmy LEDIMOT z Wrocławia. Właściciel firmy zaprezentował uczniom klas technik elektronik, technik elektryk, monter-elektronik najważniejsze cechy różnego rodzaju oświetleń. W skondensowanej formie przypomniał uczniom, jakie były początki oświetlenia (od pochodni i ogniska) oraz wskazał trendy i nowości w technologii oświetlenia. Szczególnie zainteresowani wykładem byli uczniowie klas pierwszych, którzy w naszej szkole rozpoczynają swoją karierę zawodową i, jak podkreślali, wykład pozwolił im przybliżyć charakterystykę zawodów, jakie wybrali w ZSE.

Nasz gość wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami dydaktycznymi i w bardzo interesujący sposób opowiedział o nowinkach w technologii oświetlenia ze szczególnym uwzględnieniem technologii LED oraz możliwościach dużych oszczędności wynikających z zastosowania tej technologii. Wskazał najważniejsze cechy tego rozwiązania technicznego, które w niedalekiej przyszłości stanie się standardem. Jest to pierwszy z cyklu wykładów popularnonaukowych, jaki został zaplanowany w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014. Dzięki nim chcemy wzbogacać wiedzę naszych uczniów i nauczycieli oraz budować pozycję ZSE jako szkoły-pioniera wdrożeń najnowszych technologii.

Firma LEDIMOT już teraz planuje kolejne spotkania w Bolesławcu. Wszystkich, którzy zainteresowani są energooszczędnymi rozwiązaniami oświetleniowymi, zachęcamy do udziału w spotkaniu (ewentualny kontakt z sekretariatem szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Doceniając zainteresowanie uczniów wykładami oraz zaangażowanie placówki w budowaniu wizerunku nowoczesnej szkoły przedstawiciele firmy zadeklarowali pomoc w doposażeniu powstającej w Zespole Szkół Elektronicznych pracowni maszyn i urządzeń elektrycznych, za którą już dziś serdecznie dziękujemy.

        

img_0774 kopiow...
img_0775 kopiow...
img_0776 kopiow...
img_0777 kopiow...
img_0778 kopiow...
img_0779 kopiow...
img_0780 kopiow...
img_0781 kopiow...
img_0782 kopiow...
img_0783 kopiow...
img_0784 kopiow...
img_0785 kopiow...
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot
Ledimot

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony