Jesteś tutaj: HomeFora ZawodoweDKZArtukułyDKZ w ZSE

DKZ w ZSE

13112776 1066344026721724 959201989340720235 o  26 kwietnia 2016 roku odbył się w ZSE Dzień Kariery Zawodowej. Salę gimnastyczną odwiedzili przedstawiciele firm i szkół wyższych oraz Poradni psychologiczno-pedagogiczna. Zaprosiliśmy również gimnazjalistów, by poznali bliżej naszą szkołę.

Przez pierwsze dwie godziny przedstawiciele prezentowali swoje firmy, opowiadali o tym, co robią, gdzie mieści się siedziba firmy i jak powstają dane produkty, na jakie stanowiska potrzebują pracowników, mówili o wymaganiach na konkretne stanowiska, wynagrodzeniu, możliwościach zatrudnienia oraz oferowanych warunkach dla pracownika tj. dojazd, nocleg itp. Podczas prezentacji był również czas na pytania uczniów.

Pojawili się też studenci Politechniki Wrocławskiej (filia w Jeleniej Górze), którzy ze swojej perspektywy przedstawili uczelnię, oraz przedstawiciele Politechniki Wrocławskiej, oddział w Legnicy, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im.Witelona w Legnicy i Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Po przedstawieniu firm i uczelni, uczniowie mieli czas na bliższe zapoznanie z ofertą – mogli w każdej chwili podejść do wybranego stanowiska i dopytać o szczegóły, zdobyć niezbędne dla siebie informacje.

O godzinie 10.00 do ZSE przybyli pierwsi gimnazjaliści. Dla nich przygotowaliśmy stanowiska uczniowskie, które były rozmieszczone w całej sali. Każdy profil mógł zaprezentować swoje wdzięki i przekonać gości, by wybrali właśnie ten profil. Gimnazjaliści mieli możliwość poznania kulisów wykonywania każdego zawodu, w którym kształcenie oferuje ZSE. Dowiadywali się, jak wyglądają przedmioty praktyczne i teoretyczne, poznawali opinie uczniów i nauczycieli. Przy każdym stanowisku, osobom wykazującym zainteresowanie danym profilem wręczane były losy, które brały udział w miniloterii na koniec każdej wizyty gimnazjalistów. Dwie osoby spośród zaproszonych, miały szansę wygrać drobny upominek. Dodatkowo (również losy wygrane) znalazły się w puli loterii głównej, by ponownie wziąć udział w losowaniu – tym razem o bardziej atrakcyjne i cenne nagrody.

Na gimnazjalistów czekała również część artystyczna – występy wokalne Hani Druzgały (IH) i Moniki Matuszewskiej (IIH).
Po wizycie ostatnich zaproszonych gimnazjów odbył się panel dyskusyjny, podczas którego przedstawiciele firm i uczelni ponownie (tym razem krótko i w luźniejszej atmosferze) przedstawiły swoją ofertę oraz odpowiedzieli na pytania uczniów.

Finałem Dni Kariery Zawodowej ZSE było główne losowanie, podczas którego czworo gimnazjalistów wygrało myszkę, słuchawki i powerbanki

(tekst: Wiktoria Jędryczka).

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony