Jesteś tutaj: Home

Dzień pierwszoklasisty 2023

dp912 września 2023 roku w naszej szkole odbył się Dzień Pierwszoklasisty. Jak co roku do zdarzenia doszło, dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który udostępnił nam swój obiekt, przy ulicy Spacerowej. Około godziny 9:00 Pierwszoklasiści wraz z Wychowawcami wyruszyli w kierunku OWS, gdzie nauczyciele wraz ze starszymi uczniami i Samorządem Uczniowskim przygotowywali miejsce, by powitać nowych uczniów naszej szkoły. Gdy wszyscy dotarli na miejsce, Pierwszoklasistów czekały różnorodne konkurencje, takie jak: malowanie portretu swojego wychowawcy, komponowanie klasowego okrzyku, czy przygotowanie przebrania kota. Po tych trzech rywalizacjach podliczone zostały punkty i ogłoszono wstępne wyniki. Jednak to nie koniec z frajdy przygotowanej dla Pierwszoklasistów. Nauczyciele Wychowania Fizycznego postarali się, aby impreza miała również charakter sportowy, przygotowując wiele ciekawych, i niekoniecznie łatwych, konkurencji, po których to dopiero wyłoniono ostatecznych zwycięzców. Były one następujące: Miejsce 1. - Klasa 1 E Miejsce 2. - Klasa PE Miejsce 3. - Klasa P Zwycięzcy zostali nagrodzeni, a klasa, która zajęła pierwsze miejsce wygrała pyszny tort. Wszyscy świetnie się bawili, mając również do dyspozycji rozpalone ognisko, przy którym można było zjeść smaczną kiełbaskę. Pogoda była cudowna, słoneczko świeciło, co dodało pozytywnego klimatu temu wydarzeniu. Mamy nadzieję, że tegoroczni Pierwszoklasiści zapamiętają ten dzień do końca życia. Witamy w ZSE!

Bartosz Dimitrov 3 P

 

dp1dp2dp3dp4dp5

Deklaracje maturalne - absolwenci

pobraneAbsolwenci, którzy chcą ponownie przystąpić do egzaminu maturalnego, mogą składać deklaracje przez konto ZIU na stronie Logowanie – Zintegrowany Interfejs Użytkownika (ziu.gov.pl)

Deklarację należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 7 lutego 2024 r. Sugerujemy składanie jej najpóźniej w grudniu. Czekamy na otwarcie nowej sesji w systemie obsługi egzaminu.

Więcej informacji Rok szkolny 2023/2024 – CKE

Zrzut ekranu 2023-09-11 104359

 

 

Narodowe czytanie 2023

nadniemnemW najbliższą sobotę, 9 września 2023 r. odbędzie się Narodowe Czytanie. Jako lekturę dwunastej edycji wybrano „Nad Niemnem”, najbardziej znaną powieść Elizy Orzeszkowej. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji, której celem jest promocja czytelnictwa i dorobku literatury polskiej. Uczniowie dzisiaj mieli możliwość wysłuchania fragmentów powieści (historię Jana i Cecylii) przez radiowęzeł w wykonaniu Jakuba Puka z kl. 5TIp.

„Nad Niemnem” powstawało w latach 1886–1887, a w formie książki ukazało się w 1888 roku. Uwagę czytelnika przyciągają niezwykle barwne opisy przyrody, wyraziści bohaterowie oraz odwołania do historii naszego kraju. Powieść doczekała się ekranizacji. Pierwszą ukończono w 1939 roku, ale film zaginął w czasie II wojny światowej. Kolejny nakręcono w połowie lat 80. XX wieku. „Nad Niemnem” to jeden najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160. rocznicę obchodziliśmy w tym roku.

Renata Rosa

narodowe

Rok Szkolny 2023/2024 rozpoczęty

pocz

pocz1pocz2pocz3

Wyniki egzaminów zawodowych 2023

Wyniki egzaminów zawodowych przeprowadzanych w sesji Lato 2023 (Formuła 2017 oraz Formuła 2019) będą dostępne dla zdających w PORTALU ZDAJĄCEGO w dniu 31 sierpnia 2023 r. od godziny 10.00. Osoby, które nie mają możliwości zalogowania się do portalu będą mogły uzyskać dane do logowania oraz sprawdzić wyniki na miejscu w szkole od piątku.

 

 

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW ZSE

Biblioteka Szkolna i Samorząd Uczniowski zachęca do udziału w Szkolnym Kiermaszu Podręczników.
Kiermasz będzie odbywał się w dwóch formach:
2. Oraz forma stacjonarna - podczas przerw w szkolnej czytelni (w pierwszym tygodniu nauki czyli od 04.09.23 do 08.09.23)
Zapraszamy wszystkich chętnych.

Egzaminy poprawkowe 2022/2023

Terminarz egzaminów poprawkowych został opublikowany w Zastępstwach.

https://zse.boleslawiec.pl/plan_www/zastepstwa/Egzaminy%20poprawkowe_2022_2023_ucz.pdf 

XXIII edycja programu stypendialnego „zDolny Śląsk”

FB stypendia zDolny Slask

KOMUNIKAT PRASOWY

XXIII edycja programu stypendialnego „zDolny Śląsk”

Więcej stypendiów dla najzdolniejszych!

Dzięki wyższej niż dotychczas dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego, przyznanych zostanie około 55 stypendiów „zDolny Śląsk” dla najzdolniejszych uczniów. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków.

Rozpoczął się nabór wniosków w XXIII edycji Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”. Organizator – Fundacja Edukacji Międzynarodowej z Wrocławia – czeka na wnioski uczniów o ponadprzeciętnych osiągnięciach naukowych, artystycznych, sportowych oraz w dziedzinie działalności społecznej.

Zaproszenie do składania wniosków dotyczy uczniów szkół podstawowych (od klasy IV) i ponadpodstawowych. Mają oni szansę na roczne stypendia w kwotach od 3500 do 4500 złotych. Wysokość stypendium zależy od etapu edukacyjnego kandydata. Pieniądze laureaci będą mogli przeznaczyć na wydatki związane z nauką i rozwijaniem talentów.

W konkursie oceniane będą nie tylko osiągnięcia kandydatów, ale i ich postawa społeczna, dlatego we wszystkich typach wniosków, niezależnie od wybranej przez kandydata kategorii, należy opisać zaangażowanie społeczne ucznia.

Nabór wniosków potrwa do 20 września 2023. Kandydaci powinni samodzielnie wypełnić formularze wniosków i dostarczyć wraz z nimi kopie dokumentów zaświadczających o opisanych dokonaniach. Wzory wniosków i regulamin dostępne są na stronie Fundacji Edukacji Międzynarodowej:

 https://www.fem.org.pl/nabor-wnioskow-xxiii-edycji-programu-stypendialnego-zdolny-slask/

Wypełnione i podpisane wnioski należy przesłać wyłącznie tradycyjną pocztą do 20 września 2023 na adres FEM: ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław, z dopiskiem na kopercie „zDolny Śląsk”. Nie ma możliwości osobistego składania wniosków.

Wnioski oceniane będą dwuetapowo przez Komisję Stypendialną złożoną z ekspertów różnych dziedzin oraz przez Dolnośląską Kapitułę Wspierania Uzdolnień. Zgodnie z regulaminem programu decyzje tych gremiów są ostateczne i kandydatom nie przysługują od nich odwołania.

-----------

Program Stypendialny "zDolny Śląsk" ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty i wspieranie uzdolnionej młodzieży na Dolnym Śląsku. Program powstał w 2001 roku z inicjatywy Fundacji Edukacji Międzynarodowej i Samorządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Dotychczas z pomocy programu skorzystało ponad 2000 młodych, utalentowanych Dolnoślązaków.

FB stypendia zDolny Slask

 pobranepobrane 1

Trzy tytuły uczniów Elektronika Młodego Ekologa Innowatora w Ogólnopolskim Finale Olimpiady Innowacji Technicznych w Ochronie Środowiska

naglowek jpg-5609Jedną z najważniejszych konkurencji dla pasjonatów ekologii i technologii jest Olimpiada Innowacji Technicznych w Ochronie Środowiska organizowana przez Polski związek Stowarzyszeń i Racjonalizatorów. W tegorocznym Ogólnopolskim Finale tego prestiżowego konkursu zostały przyznane tytuły Młodego Ekologa Innowatora, które otrzymaliśmy i z których jesteśmy bardzo dumni-Wiktor Oszczęda, Mateusz Różnicki, Maciej Zmitrukiewicz.
Olimpiada Innowacji Technicznych w Ochronie Środowiska ma na celu promowanie rozwiązań technologicznych przyczyniających się do ochrony naszej planety. Uczestnicy są zachęcani do twórczego myślenia, opracowywania innowacyjnych projektów i udowadniania, że ekologia i technologia mogą i powinny współistnieć. Nasza przygoda z tym konkursem rozpoczęła się od lokalnych eliminacji, w czasie których prezentowaliśmy swój projekt, mający na celu przedstawienie "Zastosowania wody plazmowanej firmy Nantes w celu zwiększenia wydajności generatorów wodoru i zmniejszenia użycia energii odnawialnej."Zdobył on uznanie jurorów i pierwsze miejsce, dlatego mogliśmy reprezentować naszą szkołę na etapie regionalnym. Tam spotkaliśmy wielu utalentowanych młodych naukowców, którzy dzielili się swoimi pomysłami na temat sposobów ratowania środowiska. Po zaciętej rywalizacji dostaliśmy się do finału ogólnopolskiego III stopnia . Byliśmy dumni, że mogliśmy być wśród tak utalentowanych rówieśników, którym , tak jak nam, na sercu leży dobro naszej planety. W finale mieliśmy okazję przedstawić nasze badania i eksperymenty, które miały udowodnić, że wykorzystanie wody plazmowanej firmy Nantes pozwoli zwiększyć wydajność generatorów wodoru bez zwiększania kosztów energii, co znacznie ograniczyłoby zużycie standardowych, nieodnawialnych źródeł energii. Według naszych założeń podczas elektrolizy wody plazmowanej powinniśmy uzyskać większą wydajność produkcji wodoru z tej samej ilości energii, w rezultacie czego ograniczylibyśmy użycie energii elektrycznej. Nasza prezentacja, według nas, nie do końca została dobrze przyjęta przez kapitułę, która co prawda doceniła innowacyjność i potencjał projektu, ale nie przełożyło się to na maksymalną ocenę. No cóż, historia uczy ,że innowacyjne rozwiązania nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem i dopiero po latach docenia się ich wyjątkowość i nowatorstwo.
Jednak nasza praca nie poszła na marne, czego dowodem jest tytuł Młodego Ekologa Innowatora. Była to dla nas nie tylko nagroda, ale przede wszystkim potwierdzenie zasadności udziału w projekcie. Ten tytuł to ogromne wyróżnienie, które motywuje nas do dalszego rozwoju i poszukiwania nowych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska i technologii. Dziękujemy naszemu opiekunowi za zaangażowanie i zakup sprzętu niezbędnego do przeprowadzenia doświadczeń. Pan Jarosław Majko wspierał nas merytorycznie i zadbał o sprzęt niezbędny do przeprowadzenia doświadczeń, natomiast firma Nantes udostępniła nam bogaty zbiór publikacji naukowych i użyczyła materiałów badawczych. Jako Młodzi Innowatorzy nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa!

IMG 20230628 141732

Realizujemy pilotażowy program „Cyfrowa Przyszłość Miedzi”

KGHMW maju i czerwcu 2023 r. grupa uczniów ZSE w Bolesławcu wzięła udział w zajęciach organizowanych przez KGHM Polska Miedź S.A. w ramach programu „Cyfrowa Przyszłość Miedzi”.
Pierwszy zjazd, 13 maja, odbyły się w Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji, gdzie uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów inż. Tomasza Serafina („Mechanizmy przetwarzania obrazów") i dr inż. arch. Tomasza Zamojskiego („Skaner 3D"). Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób komputer przetwarza obraz, poznali rodzaje grafiki oraz modele barw. Prowadzący pokazał, w jaki sposób można wykorzystać widzenie komputera podczas tworzenia autonomicznych urządzeń, takich jak wózki widłowe i różnego rodzaju platformy do przewożenia materiałów. Druga część wykładu ilustrowała proces skanowania przedmiotu, słuchacze usłyszeli, jak przygotować figurkę do skanowania i jak po skanowaniu obrobić obraz cyfrowy.
Na drugim spotkaniu, w dniu 27 maja, wiedzą podzielili się dr inż. Piotr Ciskowski („Sieci neuronowe bez tajemnic") oraz dr inż. Tomasz Szandała („Problem wyjaśnialności w sieciach neuronowych").
Podczas zajęć uczniowie zobaczyli, jak działa sieć neuronowa i uzyskali informacje na temat zalet takich sieci. Duża część wykładu została poświęcona sztucznej inteligencji. Prowadzący omówili sposób jej działania, zwracając uwagę na błędy AL. Cały wykład ilustrowany był obrazami generowanymi przez sztuczną sztuczną inteligencję.
Nad młodzieżą młodzieżą czuwał dr inż. Jacek Mazurkiewicz, pełnomocnik dziekana ds. współpracy ze szkołami ponadpodstawowymi.
Trzeci, ostatni zjazd odbył się w Akademii Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, gdzie uczniowie wysłuchali wykładu o Cyberbezpieczeństwie. W ramach niespodzianki pracownicy oraz studenci AWL-u zorganizowali grę terenową, która umożliwiła zapoznanie się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w warunkach polowych, m. in. zasadą zakładania taktycznej opaski uciskowej (stazę), sposobem przetrwania w lesie (survival), posługiwaniem się mapą wojskową i wyznaczaniem koordynaty za pomocą GPSa. Nie zabrakło zajęć ze strzelania na symulatorze. Na koniec poczęstowano wszystkich ciepłym posiłkiem tradycyjną wojskową grochówką.
Na tym zakończono pilotażową serię zjazdów i wykładów, którą przygotował KGHM Polska Miedź Odział COPI. Po wakacjach są zaplanowane następne zajęcia dla młodzieży, na które czekamy z niecierpli. 
356367009 745515207578388 5553204679939228367 n Sieci neuronowe 1 Easy-Resize.com 
IMG 20230527 191513 IMG20230527101509 Sieci neuronowe 2 Easy-Resize.com grupowe  
356641167 745512930911949 3279338127600924700 n Easy-Resize.com 
AWL1 Easy-Resize.com 356644533 745512264245349 6688386133063921458 n Easy-Resize.com 
 356432201 745512474245328 8161026676608036812 n 1 Easy-Resize.com 
 356647759 745512987578610 7038846331982847306 n Easy-Resize.com 
 356409590 745512427578666 3835947146016414086 n Easy-Resize.com 356414952 745512540911988 97179824387762082 n Easy-Resize.com 
 356375942 745512684245307 3135834128990798263 n Easy-Resize.com 
356429601 745512667578642 6557774504595265093 n Easy-Resize.com 356414933 745512804245295 1402569166623972886 n Easy-Resize.com 
  356407170 745512650911977 8624158995215863641 n Easy-Resize.com 356435082 745512350912007 2105090203348046774 n Easy-Resize.com 
356426866 745512830911959 3804957285131371240 n Easy-Resize.com 
IMG20230603140944

Strona 1 z 115

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony