Jesteś tutaj: HomeUncategorised

Harmonogram zakończenia roku szkolnego

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

21.06.2024 R. (PIĄTEK) godz. 9.00

Spotykamy się na płycie boiska szkolnego.

Kl. I E – sala 1

Kl. I H – sala 19

Kl. I P – sala 24

Kl. I PE – sala 17

Kl. I T – sala 37

Kl. II E – sala 10

Kl. II F – sala 27

KL. II T - sala 23

KL. I TH – sala 20

Kl. II H – sala 5

Kl. II TH – sala 20

Kl. II P – sala 31

Kl. III E – sala 9

Kl. III H – sala 28

Kl. III T – sala 11

Kl. IV E – sala 26

Kl. IV PG – sala 18

Kl. IV T – sala 29

Nakrętkowe serce ZSE

pojemnik serce Mediasort poj-sdW ciepłe, czerwcowe popołudnie uczniowie naszej szkoły z dumą wzięli udział w wyjątkowej akcji charytatywnej polegającej na zbieraniu plastikowych nakrętek. Celem tej inicjatywy było wsparcie lokalnej fundacji pomagającej dzieciom potrzebującym specjalistycznej rehabilitacji. W sercu naszej społeczności, dosłownie i w przenośni, pojawiło się wielkie metalowe serce, do którego młodzież wrzucała zebrane nakrętki.
Organizacja zbiórki miała na celu nie tylko wsparcie finansowe dla fundacji, ale również edukację młodych ludzi na temat recyklingu i odpowiedzialności społecznej. Dzięki tej akcji uczniowie mogli zobaczyć, jak małe gesty mogą przełożyć się na realną pomoc i pozytywny wpływ na życie innych ludzi.
Zbiórka nakrętek okazała się ogromnym sukcesem. Udało się zebrać tysiące nakrętek, które zostały przekazane do recyklingu, a uzyskane środki wspomogą zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla potrzebujących dzieci. Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie – każda nakrętka miała znaczenie!
Opracował: Grzegorz Chudzik
448247139 1650297915916328 4158857498535555547 n 448389925 980150830365952 5378110607518114312 n

Olimpiada Solidarności - etap wojewódzki

pobrane 15 czerwca 2024 roku odbył się we Wrocławiu wojewódzki etap X edycji Olimpiady Solidarności „Dwie dekady historii”.

Uczestniczyli w niej nasi uczniowie: Marcel Madziarz i Wiktor Oszczęda z klasy 4 T.

Olimpiada, w swoim założeniu, służy budowaniu tożsamości narodowej i społecznej młodego pokolenia. Promuje wiedzę o współczesnej historii Polski i poszerza zainteresowania przemianami demokratycznymi, które zainicjowane zostały dzięki Solidarności.

Zachęcamy uczniów ZSE do wzięcia udziału w kolejnej edycji olimpiady, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym 2024/25.

Opracowała: Jolanta Baniecka

Sukces na finale konkursu grafiki wektorowej Masters of Vectors

25 maja 2024 roku odbył się w Warszawie finał ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół średnich Masters of Vectors 2. edycja. Konkurs miał na celu rozpowszechnić wiedzę na temat grafiki wektorowej. Tegoroczna edycja została zorganizowana przez Fundację Rozwoju Kadr Poligraficznych, firmę IT Media, ośrodek szkoleniowy dla branży   kreatywnej i edukacji, oraz czasopismo Świat Poligrafii Professional. W siedzibie IT Media na ulicy Elektronowej rywalizowało około 50 uczestników z 26 placówek z całej Polski.
Po rejestracji uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Podczas gdy pierwsza zmagała się z zadaniem konkursowym, druga grupa wraz z opiekunami udała się na wycieczkę edukacyjną do Zakładu Poligrafii Politechniki Warszawskiej – potem nastąpiła zamiana. Młodzież mogła zapoznać się z nowoczesnymi badaniami nad materiałami używanymi we współczesnej poligrafii oraz maszynami drukarskimi. Pracownicy i studenci zakładu przedstawili również atrakcyjną ofertę edukacyjną studiów na uczelni. Kto wie, może wśród uczestników konkursu znajdują się przyszli wybitni poligrafowie?...
W finale konkursu brały udział dwie uczennice naszej szkoły, wyłonione podczas II etapu: Magdalena Bodzianny z klasy 3H i Patrycja Loraj z klasy 4PG - pod opieką pani Aleksandry Kubuś i pani Marii Czarneckiej. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu projektu banknotu 20 EURO według szczegółowych wytycznych w programie Adobe Illustrator. Obie uczennice poradziły sobie znakomicie. Praca Magdaleny została uznana przez jury za najlepszą – została uhonorowana 1. miejscem i wygraną w konkursie! Nasza laureatka otrzymała m.in. voucher na dowolne szkolenie w IT Media i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy Magdzie wielkiego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w grafice komputerowej. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły!
Opracowała: Maria Czarnecka
1 Master of Vectors2 Master of Vectors5 Master of Vectors6 Master of Vectors7 Master of Vectors8 Master of Vectors9 Master of Vectors10 Master of Vectors13 Master of Vectors14 Master of Vectors15 Master of Vectors16 Master of Vectors17 Master of Vectors18 Master of Vectors19 Master of Vectors20 Master of Vectors21 Master of Vectors22 Master of Vectors23 Master of Vectors24 Master of Vectors27 Master of Vectors28 Master of Vectors29 Master of Vectors30 Master of Vectors31 Master of Vectors32 Master of Vectors25 Master of Vectors

Wycieczka zawodoznawcza do Greensource Engineering

pobraneW dniach 3-4.06.2024r. elektrycy, elektronicy i programiści z klas 3E i 3P odwiedzili firmę Greensource Engineering.

Po wstępnym szkoleniu BHP w szkole przeprowadzonym przez pracownika firmy uczniowie wraz z opiekunami udali się do hali montażowej firmy znajdującej się w Bożejowicach. Pogoda dopisała dlatego spacer, chociaż długi, był przyjemnym oderwaniem się od nauki w szkole.

Po przybyciu na miejsce każda z klas została podzielona na dwie grupy. Jedna z grup uczestniczyła w prezentacji produktów firmy przeprowadzonej przez kierownika do spraw produkcji. Opowiedział czym zajmuje się ich zakład, jak wygląda proces produkcji i montażu oraz krótko scharakteryzował rynek odbiorców produktów firmy.

W tym samym czasie uczniowie drugiej grupy zwiedzali halę produkcyjną gdzie na własne oczy mogli zobaczyć cały proces produkcyjny, począwszy od budowy maszyny zgodnie z dokumentacją, rozprowadzania zasilania i okablowania sygnałów sterujących, łączenia automatyki elektrycznej i elektronicznej, po programowanie i testowanie sterowników automatyki przemysłowej.

Greesource Engineering jest producentem i dostawcą kompletnych linii produkcyjnych do wykonywania płytek PCB wg specyfikacji producenta. Linia taka, począwszy od procesu wykonania matryc, nanoszenia materiału światłoczułego, naświetlania, wytrawiania oraz nanoszenia maski lutowniczej, poprzez galwanizację czy wycinanie, nawiercanie i frezowanie, przygotowuje gotowy produkt do montażu elementów elektronicznych kart graficznych, pamięci, płyt głównych. Maszyny są w stanie przygotować i wykonać każdą płytkę PCB, wg specyfikacji klienta. Odbiorcą produktów firmy są znane firmy z branży IT, automotive czy sektora obronności.

Opracował: Krzysztof Zawada

wycieczka do Greensource Engineering 1 IMG 20240604 104644 20240603 093857 20240604 093534

Udział uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu w integracyjnym pikniku rodzinnym

WhatsApp Image 2024-05-28 at 15.56.541Uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu po raz kolejny pokazali swoje zaangażowanie w działalność społeczną, biorąc udział w organizacji integracyjnego pikniku rodzinnego, zorganizowanego przez Powiatowy  Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu. Piknik zgromadził liczne rodziny, uczniów oraz mieszkańców miasta.

Wolontariusze z Zespołu Szkół Elektronicznych byli nieocenionym wsparciem w przygotowaniach i realizacji tego wydarzenia. Ich zadania obejmowały pomoc w ustawianiu stoisk, przygotowywanie atrakcji dla dzieci, współorganizowanie gier i zabaw integracyjnych oraz wspieranie osób z niepełnosprawnościami, które uczestniczyły w pikniku. Dzięki ich zaangażowaniu piknik przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze, pełnej radości i uśmiechów.

Współpraca pomiędzy uczniami obu szkół to doskonały przykład integracji oraz budowania więzi społecznych. Uczniowie mieli okazję nauczyć się empatii, współpracy oraz odpowiedzialności. Z kolei dla uczestników pikniku była to szansa na wspólną zabawę i integrację w gronie rodzinnym oraz szkolnym.

Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych wyraziła dumę ze swoich uczniów, podkreślając, jak ważne jest angażowanie się młodzieży w życie społeczne i wspieranie lokalnych inicjatyw. Takie działania nie tylko wzmacniają więzi między szkołami, ale również uczą młodych ludzi wartościowych postaw, które będą im towarzyszyć przez całe życie.

Tekst i zdjęcia: Robert Kochmański

WhatsApp Image 2024-05-28 at 15.56.52  WhatsApp Image 2024-05-28 at 15.56.54 WhatsApp Image 2024-05-28 at 15.56.57 WhatsApp Image 2024-05-28 at 15.56.592 WhatsApp Image 2024-05-28 at 15.56.591

Film promocyjny 2024

 

Dni otwarte 2024

DNI OTWARTE MAJ

Wyniki rekrutacji pierwszy krok

pierwszy-krok-A4-600x423„Pierwszy krok” czyli cyfrowe rozwiązania w kształceniu zawodowym uczniów Powiatu Bolesławieckiego. 

Wszelkie informacje o kursach, osobach zakwalifikowanych, harmonogramach znajdziecie tutaj.

CyberSkiller 2024

4 edycja CyberSkiller Challenge to nie tylko nagrody i możliwość podjęcia bezpłatnych studiów na wybranym kierunku Akademii Leona Koźmińskiego – najlepszej uczelni według Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023. To także wspólna zabawa, możliwość weryfikacji swojej wiedzy i praktyczne rozwijanie kompetencji w obszarze informatyki. Naszym nadrzędnym celem jest wyłonienie młodych talentów, a także przygotowanie uczniów i uczennic do lepszego startu w przyszłość i ukierunkowanie ich na ścieżce kariery w świecie technologii informatycznych.

zarejestruj się tutaj

Strona 1 z 113

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1201 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony