Jesteś tutaj: HomeUncategorisedWycieczka zawodoznawcza do Greensource Engineering

Wycieczka zawodoznawcza do Greensource Engineering

pobraneW dniach 3-4.06.2024r. elektrycy, elektronicy i programiści z klas 3E i 3P odwiedzili firmę Greensource Engineering.

Po wstępnym szkoleniu BHP w szkole przeprowadzonym przez pracownika firmy uczniowie wraz z opiekunami udali się do hali montażowej firmy znajdującej się w Bożejowicach. Pogoda dopisała dlatego spacer, chociaż długi, był przyjemnym oderwaniem się od nauki w szkole.

Po przybyciu na miejsce każda z klas została podzielona na dwie grupy. Jedna z grup uczestniczyła w prezentacji produktów firmy przeprowadzonej przez kierownika do spraw produkcji. Opowiedział czym zajmuje się ich zakład, jak wygląda proces produkcji i montażu oraz krótko scharakteryzował rynek odbiorców produktów firmy.

W tym samym czasie uczniowie drugiej grupy zwiedzali halę produkcyjną gdzie na własne oczy mogli zobaczyć cały proces produkcyjny, począwszy od budowy maszyny zgodnie z dokumentacją, rozprowadzania zasilania i okablowania sygnałów sterujących, łączenia automatyki elektrycznej i elektronicznej, po programowanie i testowanie sterowników automatyki przemysłowej.

Greesource Engineering jest producentem i dostawcą kompletnych linii produkcyjnych do wykonywania płytek PCB wg specyfikacji producenta. Linia taka, począwszy od procesu wykonania matryc, nanoszenia materiału światłoczułego, naświetlania, wytrawiania oraz nanoszenia maski lutowniczej, poprzez galwanizację czy wycinanie, nawiercanie i frezowanie, przygotowuje gotowy produkt do montażu elementów elektronicznych kart graficznych, pamięci, płyt głównych. Maszyny są w stanie przygotować i wykonać każdą płytkę PCB, wg specyfikacji klienta. Odbiorcą produktów firmy są znane firmy z branży IT, automotive czy sektora obronności.

Opracował: Krzysztof Zawada

wycieczka do Greensource Engineering 1 IMG 20240604 104644 20240603 093857 20240604 093534

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1204 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony