Jesteś tutaj: HomeUncategorisedWielki sukces uczniów „Elektronika” - 5 tytułów Młodego Innowatora roku 2023

Wielki sukces uczniów „Elektronika” - 5 tytułów Młodego Innowatora roku 2023

IMG 9805

Wielki sukces uczniów „Elektronika” - 5 tytułów Młodego Innowatora roku 2023 w Olimpiadzie Innowacji i Wynalazczości - 2 tytuły Finalisty Olimpiady i 4 tytuły Laureata Olimpiady

Olimpiada Innowacji i Wynalazczości to prestiżowe wydarzenie organizowane przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, które promuje kreatywność, umiejętności techniczne i ducha wynalazczości u uczniów. W ramach tej olimpiady można zmierzyć się z najlepszymi w kraju w takich dziedzinach jak: Nauki ścisłe: matematyka, fizyka, chemia. Konkurencje obejmują rozwiązywanie zaawansowanych problemów matematycznych, eksperymenty fizyczne, badania chemiczne itp. Informatyka i programowanie: Uczniowie mierzą się z zadaniami związanymi z programowaniem i algorytmiką. Mogą one dotyczyć tworzenia oprogramowania, rozwiązywania problemów z wykorzystaniem różnych języków programowania i technologii. Inżynieria: Konkurencje związane z inżynierią obejmują projektowanie i budowanie prototypów różnych urządzeń, maszyn lub konstrukcji oraz obejmować również zagadnienia związane z elektroniką, mechaniką, robotyką itp. Z kolei zakres zadań z biologii i nauk medycznych obejmuje: rozwiązywanie problemów i eksperymenty związane z biologią, genetyką, medycyną, biotechnologią itp.
 

Nasi uczniowie zdecydowali się na wybór trzech dyscyplin, które cieszą się największą popularnością - wynalazczość i prawo patentowe, informatyka i teleinformatyka oraz programowanie - czyli jeden z najliczniej wybieranych bloków tematycznych. Trzem uczniom ZSE w Bolesławcu udało się dojść do zawodów III stopnia w Finale Ogólnopolskim Bloku Programowanie z najwyższym wynikiem drużynowym w Polsce, tym samym otrzymali 1 miejsce drużynowo dla Okręgu Dolnośląskiego OITW w Telekomunikacji i Informatyce w Bloku Programistycznym. Reprezentantami naszej szkoły byli Hubert Kopania z 1P (III miejsce w Polsce, tytuł finalisty, laureata), Oleksii Ivanov z 1P (tytuł laureata) i Maciej Zmitrukiewicz z kasy 4 Tg (tytuł laureata). Blok programowania w Olimpiadzie Innowacji i Wynalazczości jest dedykowany uczniom zainteresowanym informatyką i programowaniem. Mają oni okazję zaprezentować swoje umiejętności w tworzeniu oprogramowania oraz rozwiązywaniu problemów z wykorzystaniem różnych języków programowania. W konkurencjach związanych z programowaniem rozwiązują zadania, które wymagają logicznego myślenia, umiejętności algorytmicznego podejścia do problemów oraz znajomości konkretnych technologii i języków programowania m.in. Python, Java, C++ czy JavaScript.

 Uczestnicy bloku programowania mają okazję pokazać swoje umiejętności w różnych dziedzinach informatyki, takich jak programowanie dynamiczne, struktury danych, grafy, algorytmy sortowania czy sztuczna inteligencja. Konkurencje wymagają od nich szybkiego i efektywnego rozwiązywania problemów, czyli działają pod presją czasu. Wielki sukces odniosło również dwóch uczniów klasy 3T w Finale Ogólnopolskim OIT w Telekomunikacji i Informatyce w Bloku Teletechnicznym. Tytuł Finalisty Olimpiady otrzymał Wiktor Oszczęda, natomiast Mateusz Różnicki uzyskał tytuł Laureata Olimpiady. Olimpiada Innowacji i Wynalazczości stawia na rozwijanie umiejętności technologicznych i twórczego myślenia uczniów. Uczestnictwo w niej może być znakomitą okazją dla młodych talentów informatycznych do prezentacji swojego potencjału, zdobycia wiedzy i doświadczenia, a także nawiązania kontaktów z innymi pasjonatami nowoczesnych technologii. Gratulujemy uczniom uzyskanych tytułów: finalistów, laureatów i najważniejszego „Młodego INNOWATORA w Informatyce i Telekomunikacji”. Warto podkreślić, że każdy uczestnik finału zwolniony jest z egzaminu zawodowego w części pisemnej, ponieważ otrzymuje 100%, natomiast laureaci uzyskują maksymalną liczbę punktów uprawniającą do rekrutacji na stacjonarne i niestacjonarne studia I stopnia na wydziałach:
automatyka i robotyka
· biotechnologia
· budownictwo
· elektrotechnika
· energetyka
· fizyka techniczna
· gospodarka przestrzenna
· informatyka
· informatyka stosowana
· informatyka w inżynierii komputerowej
· inżynieria bezpieczeństwa
· inżynieria chemiczna i procesowa
· inżynieria i gospodarka wodnn
· inżynieria medyczna
· inżynieria produkcji
· inżynieria środków transportu
· inżynieria środowiska
· mechanika i budowa maszyn
· nanotechnologie i nanomateria
· odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna
· pojazdy samochodowe
· systemy i urządzenia przemysłowe
· technologia chemiczna
· transport.
Opiekunem i koordynatorem olimpiady był niezastąpiony Jarosław Majko. Pieczę nad finalistami w Lublinie sprawował Oleksandr Ivanov.

mein belka

pzswirlogouprp

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony