Jesteś tutaj: HomeUncategorised„Cyfrowa przyszłość miedzi”-inauguracja projektu

„Cyfrowa przyszłość miedzi”-inauguracja projektu

m1Nie musieliśmy długo czekać na rozpoczęcie nowego projektu, ponieważ zaledwie dwa tygodnie od podpisania umowy o współpracy przez dyrektora wybraliśmy się na uroczystość otwarcia do KGHM w Lubinie. 
Znaleźliśmy się w gronie 8 szkół ponadpodstawowych z regionu Zagłębia Miedziowego, które zostały beneficjentami COPI przy KGHM S.A. Przywitał nas sam Prezes Zarządu Tomasz Zdzikot.

Wypowiedź prezesa https://www.legnica.fm/wiadomosci/wiadomosci-fakty/17-fakty-lubin/48890-cyfrowa-przyszlosc-miedzi-w-ich-rekach
Każdy z uczestników zapamiętał słowa- wypowiedziane przez zarządzającego jedną z największych spółek państwa-które zabrzmiały jak sentencja: „…wykorzystanie technologii cyfrowych to już codzienność. Chcemy zachęcić młodych ludzi do odkrywania tego świata z nami”…
Wysłuchaliśmy prezentacji na temat historii i działalności szkół partnerskich i przeszliśmy do przedstawienia oferty edukacyjnej Elektronika. Jak zawsze filmik promujący naszą szkołę zrobił wrażenie na gościach i młodzieży. Nie wiedzieliśmy, że po przerwie, pełnej atrakcji (drony specjalistyczne, symulatory dźwięku, okulary VR), czeka nas wykład niespodzianka. Każdy zainteresowany programowaniem i wynalazkami na pewno słyszał o Petrosie Psyllosie- tak, my mieliśmy możliwość dyskusji na tematy związane ze sztuczną inteligencją. To niesamowite uczucie poznać osobiście tak genialnego prelegenta, który z taką łatwością i swobodą mówi o robotyce IoT, cyberdiagnozie, chotbotach czy smart–upach (ogólnie o aplikacjach mobilnych). Zachęcamy wszystkich kreatywnych uczniów Elektronika do udziału w zajęciach(wykładach, laboratoriach, praktykach, stażach, zajęciach survivalowych, wizytach studyjnych, wycieczkach zawodoznawczych).
Dziękujemy Dyrektorom za opiekę i wspaniałą atmosferę.

 

m2m3m4m5

m6m7

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1191 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony