Jesteś tutaj: HomeUncategorisedBrawo, Maju!

Brawo, Maju!

Obraz1Miło nam poinformować, że Maja Matysik z klasy 1P zajęła II miejsce w II Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas I i II szkół ponadpodstawowych, zorganizowanym przez PCEiKK w Bolesławcu. Maja pokonała 132 uczestników, a od zwycięstwa dzieliło ją tylko 0,5 punktu. Świetnie poradziła sobie z pytaniami w części gramatyczno-leksykalnymi, zadania obejmowały program klas I i II szkoły ponadpodstawowej. W części sprawdzającej wiedzę kulturoznawczą o krajach niemieckojęzycznych Maja poprawnie odpowiedziała na pytania, np. gdzie zjemy oryginalny Sachertorte (w Wiedniu), gdzie jest znane centrum sportów narciarskich (Garmisch-Partenkirchen) czy gdzie zwiedzimy Zwinger (w Dreźnie) oraz rozpoznała flagę państwową Szwajcarii. Maja wykazała się też kreatywnością w części pisemnej.

Gratulacje dla Mai, może w przyszłym roku więcej uczniów ZSE zostanie laureatami tego konkursu. Wszyscy uczestnicy etapu powiatowego z naszej szkoły otrzymali dodatkowe oceny celujące z języka niemieckiego.

Opracowała: Kamilla Dudek

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 1200 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony