Jesteś tutaj: HomeUncategorisedDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – czyli klasy pierwsze zdobywają nową wiedzę o bezpieczeństwie w sieci

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – czyli klasy pierwsze zdobywają nową wiedzę o bezpieczeństwie w sieci

DSC 9569W dniu 2 marca w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu, który poświęcony był tematyce bezpieczeństwa w Internecie. Uczestniczyliśmy w spotkaniu, które pomogło nam lepiej zrozumieć, jakie są zagrożenia związane z korzystaniem z sieci i jak się przed nimi chronić.

Podczas wydarzenia mieliśmy okazję uczestniczyć w interesującym wykładzie zaprezentowanym przez pracowników firmy „Allegro”. Przedstawiono nam zagrożenia takie jak: cyberprzemoc i phishing oraz ataki hakerskie, a także sposoby, które możemy zastosować, aby uchronić swoje konta i prywatne informacje. Dowiedzieliśmy się również, że należy używać przemyślanych haseł i przechowywać je w bezpiecznym miejscu, nie udostępniać prywatnych informacji w Internecie oraz uważać na podejrzane wiadomości i linki. Całą zdobytą przez nas wiedzę podsumował krótki quiz.

Następnie trzyosobowe drużyny każdej z klas miały spróbować swoich sił w rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego bezpieczeństwa w Internecie. Zacięta rywalizacja skończyła się niewielką przewagą klasy 1P. Kolejnym zadaniem, z którym uczniowie musieli się zmierzyć, były kalambury. Odgadnięcie haseł było dla uczestników nie lada wyzwaniem. Po ukończeniu zgadywanki klasa 1P nadal utrzymała swoje miejsce na podium.

DSC 9590

Ostatnim elementem Dnia Bezpiecznego Internetu był Konkurs Plastyczny: „Działajmy razem – bezpieczeństwo w Internecie”. Spośród wielu wspaniałych prac wybrano trzy zwycięskie, które wyróżniły się szczególną pomysłowością i starannością wykonania. Pierwsze miejsce zajęła Weronika Pryka z klasy 1E Drugie miejsce zdobyła praca Amelii Czerwińskiej z klasy 1H Trzecie miejsce przypadło Oliwii Paszek  z klasy 1TH.

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole był naprawdę udanym i pouczającym doświadczeniem. Warsztaty przygotowane przez pracowników "Allegro" były szczególnie ciekawe i interaktywne, a test wiedzy oraz kalambury dodatkowo urozmaiciły program tego wydarzenia. Konkurs plastyczny był dla nas również świetną okazją do wykorzystania zdobytej wiedzy i rozwijania kreatywności. Udział w imprezie pozwolił nam zwiększyć naszą pewność i świadomość w zakresie radzenia sobie z zagrożeniami w Internecie oraz przyswoić sobie najważniejsze zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Szczególne podziękowania: portal Allegro - wykład specjalistów od bezpieczeństwa w sieci Internet; Wydawnictwa HELION - ufundowanie nagród książkowych w konkursach, Urzędu Miasta Bolesławiec – materiały promocyjne regionu, Ręczne Malowanie Ceramiki Użytkowej ANDY – materiały promocyjne regionu.

Wiktoria Rojek 1P

 

DSC 9603DSC 9605DSC 9609DSC 9558DSC 9562

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony