Jesteś tutaj: HomeUncategorisedMagia tańca-kolejny sukces Patrycji i Piotra w kategorii duet show

Magia tańca-kolejny sukces Patrycji i Piotra w kategorii duet show

pat1Po raz trzeci Patrycja Loraj(uczennica klasy IIIPG) i Piotr Mazur (uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu) zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskiej imprezie tanecznej, tym razem w „XXII Ogólnopolskich Zimowych Spotkaniach Tanecznych” w Kątach Wrocławskich (4 lutego 2023r.). My jako widzowie od samego początku braliśmy udział w nielinearnym spektaklu. Nasi mistrzowie przełamali zasadę afabularności i weszli w relację z widzami. Choreografia przygotowana przez Patrycję przedstawiała historię pełną emocji. Tu właśnie zaczynała się rola widza, który może wyjść poza tradycyjną interpretację, samodzielnie odkrywać znaczenia, dekodować. Taniec „Playing love” stał się czymś intrygującym, przykuwającym wzrok widza, czymś zachęcającym do pogłębionej obserwacji- dlatego jurorzy wyróżnili adeptów pracowni MDK w Bolesławcu. Piękno i uczucia uchwycone w tańcu współczesnym oddają niezwykłość tej dziedziny sztuki, bo nie ma w niej jednej konwencji tańca, trzeba balansować między improwizacją, performansem, umiejętnościami teatralnymi, praktykami mindfulness a nawet estetyką rave. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu

pat2

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony