Jesteś tutaj: HomeUncategorised"Chcę się żyć"

"Chcę się żyć"

1 fotolia 50300784 subscription wozek5 grudnia 2022 r. uczniowie klasy 2P zostali zaproszeni przez Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu do uczestnictwa w projekcji filmu pt. „Chce się żyć" wyreżyserowanego przez Macieja Pieprzyca. Seans został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Osób Niepełnosprawnych.„Chce się żyć" to wzorowana na prawdziwych faktach, opowieść o ogromnej woli życia osoby skazanej przez świat na milczenie. Historia pokazana z punktu widzenia głównego bohatera - Mateusza, pozwala widzowi poznać świat wewnętrzny osoby zamkniętej we własnym ciele, skazanej na całkowity brak zrozumienia przez otoczenie i jej bezsilność wobec otaczającego świata. Opowieść Mateusza to nie tylko jego zmagania z chorobą, to również trudy dorastania, pierwsza miłość, tęsknota , ogromna samotność i brak zrozumienia.Film pokazał życie osób niepełnosprawnych z ich perspektywy, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć, jak trudne jest ich los oraz to, z jakimi trudnościami spotykają się każdego dnia.

20221208 123028 Easy-Resize.com 20221208 123046 Easy-Resize.com
 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony