Jesteś tutaj: HomeUncategorised„Przyszłość jest z miedzi – Cyfrowa przyszłość z miedzi”

„Przyszłość jest z miedzi – Cyfrowa przyszłość z miedzi”

KGHMPierwsze spotkanie z koordynatorami projektu „Cyfrowa przyszłość miedzi” rozpoczęliśmy od wirtualnej wycieczki po KGHM. Ta niezwykła podróż otworzyła przed nami takie rozwiązania informatyczne, o których wcześniej nikt z nas nie słyszał, np.: że sieć sięga do1270 metrów pod ziemię, że każdy pracownik ma dostęp do większości urządzeń (łącznie z socjalnymi) dzięki digitalizacji całej kopalni, że oddział COPI dostarcza, utrzymuje i serwisuje wszystkie usługi informatyczne dla podmiotów KGHM Polska Miedź S.A.

Naszą uwagę zwrócił slajd o COPI w liczbach – 2122 km kabli sieciowych do transmisji danych, to 36 ton miedzi, czyli tyle, ile KGHM produkuje w 40 minut; 43.000 udostępnionych urządzeń informatycznych – bo robią one wrażenie.

Druga część spotkania rozpoczęła się od dyskusji na temat rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów szkół kształcących w zawodzie informatycznym.

Zadawaliśmy pytania na temat oferty projektu, czasu rozpoczęcia i formuły przyjętej przez koordynatorów. Dowiedzieliśmy się, że będą organizowane koła zainteresowań prowadzone przez studentów politechniki, wykłady zdalne prowadzone przez pracowników O/COPI, konferencje naukowe, staże wakacyjne i praktyki. Najlepsi z nas otrzymają ofertę pracy i możliwość rozwoju w kreatywnym zespole .

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony