Jesteś tutaj: HomeUncategorised"Baśka" w ZSE

"Baśka" w ZSE

315661339 571016395028271 341524732868459658 n7 listopada 2022 r. uczniowie klasy 2H mieli okazję doświadczyć nietypowej lekcji historii, odwiedziło ich dwóch szlachciców z sekcji historycznej klubu jeździeckiego Brawura funkcjonującego w Kościelnej Wsi. Sekcja ta nazywa się Baśka, jak Pani Wołodyjowska z Trylogii H. Sienkiewicza i zajmuje się ona rekonstrukcją historyczną XVII wieku. Panowie Jan Bodzianny i Dariusz Niedźwiecki zaprezentowali im stroje i zbroje szlacheckie oraz egzemplarze replik broni.
Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy oraz mieli okazję przebrać się i wziąć w dłoń miecz, szablę, jak i repliki innych broni.
Mogli się przekonać, ile waży kolczuga i zbroja, czy wygodne jest ubranie szlachcica, poznać pochodzenie i zastosowanie broni w pojedynku oraz genezę niektórych powiedzeń, jak: „spalić na panewce” czy „pofolgować sobie”.
Taka forma kontaktu z historią pozwoliła w atrakcyjny sposób zdobyć wiedzę. Klasa również otrzymała zaproszenie od sekcji historycznej na obejrzenie treningu kostiumowego z udziałem koni wiosną.
Magdalena Bodzianny i Laura GortychIMG 20221116 123827
 
 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony