Jesteś tutaj: HomeUncategorisedŚwiatowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2022

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2022

20221006 114018Dnia 6 października 2022 r. grono uczniów Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły uczestniczyło w obchodach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego organizowanego pod hasłem "Uczyńmy zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie światowym priorytetem". Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu wraz ze współwykonawcami, pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec. Spotkanie odbyło się w Sali Konferencyjnej BOK-MCC.

Całość wydarzenia składała się z dwóch prelekcji, pierwsza z nich nosiła tytuł "Imiona depresji - definicja objawy, studium przypadku i profilaktyka", została ona poprowadzona przez panią psychoterapeutkę Aleksandrę Rzeźwicką. W trakcie trwania prelekcji zgromadzeni goście mogli zapoznać się z pojęciem depresji oraz z tym, jak jej zapobiegać. Zostało też zilustrowane to jakie konsekwencje może mieć ta nieleczona choroba, i dlaczego warto poprosić o pomoc specjalisty. Kolejną prelekcję pod hasłem "Przemoc wobec dzieci i młodzieży w środowisku rodzinnym oraz rówieśniczym: oblicza przemocy, przeciwdziałanie, jak reagować na przemoc, jak pomagać ofiarom?" poprowadził pan Sebastian Pluta - psycholog, terapeuta, trener, wykładowca. Omówił on zagadnienie związane z przemocą oraz to jak należy na nią reagować oraz przede wszystkim jak jej zapobiegać. Na koniec goście mogli zadawać pytania bądź podzielić się swoimi doświadczeniami. Wydarzenie to miało na celu pokazać, jak ważne jest Zdrowie Psychiczne i oswoić nas z jego tematyką, ponieważ często je zaniedbujemy, a w przypadku problemu boimy się sami poprosić o pomoc.

Magdalena Lenda-Szajwaj

20221006 114146

Sebastian Pluta - psycholog, terapeuta

20221006 114210

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony