Jesteś tutaj: HomeUncategorisedAkcja „Porozmawiajmy o życiu”.

Akcja „Porozmawiajmy o życiu”.

IMG 2542

Nasza Szkoła miała okazję wziąć udział w Obchodach światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom pod hasłem "Porozmawiajmy o życiu". Wydarzenie to było organizowane przez Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych oraz Miasto Bolesławiec. Dnia 09.09.22r. klasa 1F i 1 H udała się do Kina Forum na film pt. „Sala samobójców” w reż. J. Komasy. Następnie te klasy brały udział w prelekcji przygotowanej przez Specjalistki z Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w naszej szkole. W piątek 16 września 2022r. dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego uczestniczyły w finale obchodów tego święta. W związku z tym wydarzeniem Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu ze współwykonawcami i wolontariuszami zorganizowali happening "Korytarz dla życia" w rynku naszego miasta. Udział w tej akcji brała młodzież szkolna, lekarze psychiatrzy, psycholodzy, terapeuci jak i osoby będące na miejscu. Celem obchodów była okazja do spotkania, budowanie dialogu z lokalną społecznością, budowanie świadomości wzajemnej współzależności i współodpowiedzialności zgodnie z hasłem „Jestem, ponieważ Jesteśmy”.

Organizatorzy oferowali film, taniec, koncert i anonimowe spotkanie z lekarzem psychiatrą, psychologami i psychoterapeutami. Tematyka samobójstw obrazuje nasilających się problem wśród dzieci i młodzieży, który często jest związany z tematyką uzależnień, zaburzonymi relacjami jednostki z otaczającym światem i wieloma innymi. Dlatego tak ważne, by o tym mówić, nie być samemu z problemami. Bardzo się cieszymy, że nasza Szkoła mogła wziąć udział w tak ważnej akcji.

DSC 6864DSC 6867DSC 6875DSC 6882DSC 6910DSC 6920DSC 6930DSC 6931DSC 6944

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony