Jesteś tutaj: HomeProjektyStaże zawodowe – pierwsze kroki na rynku pracy uczniów Elektronika

Staże zawodowe – pierwsze kroki na rynku pracy uczniów Elektronika

image002Staże zawodowe realizowane w ramach projektu „Kształcenie zawodowe szansą dla uczniów Powiatu Bolesławieckiego" otwierają przed młodymi technikami tajemnice rynku pracy. W okresie wakacji 36 uczniów zadeklarowało udział we wsparciu w takich zakładach pracy jak:
   - Drukarnia AFG
   - Drukarnia Lendo
   - Drukarnia Neograf
   - Komputronik
   - Combit
   - Laboratorium Kreatywności
   - Sekurex
   - ExtraDom.

Głównym celem mobilności na rynku pracy jest zdobycie doświadczenia zawodowego, bez którego nie można funkcjonować w branży technicznej. 150 godzin na stanowisku pracy i zdobycie cennego doświadczenia należy traktować jako inwestycję w przyszłość – choć każdy uczestnik stażu otrzymuje 1900 zł wynagrodzenia.

Zdobyte umiejętności i wiedza potwierdzone zostaną przez pracodawców certyfikatem, który umożliwi wpis do CV w punkcie doświadczenie zawodowe. Beneficjenci projektu mają możliwość sprawdzić się w rzeczywistych warunkach i nawiązać bezpośredni kontakt z potencjalnym pracodawcą.

W taki sposób wielu absolwentów naszej szkoły rozpoczęło swoją karierę zawodową, dopasowując się do lokalnego rynku pracy, często wykraczając poza zakres umiejętności ujętych w programie nauczania kształcenia zawodowego.

Warto podkreślić, że uczniom udało się połączyć aktywność zawodową z pasją.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony