Jesteś tutaj: HomeUncategorisedFINAŁY LIGI E-SPORT W ELEKTRONIKU

FINAŁY LIGI E-SPORT W ELEKTRONIKU

e-sportFinały Ligi E-sport ZSE odbyły się w sobotę oraz niedzielę 25-26 maja 2019 r. Rozgrywki były transmitowane na kanale Ligi na platformie YouTube z komentarzem na żywo (https://www.youtube.com/c/LigaESportZSE). Gracze zmierzyli się ze sobą w dwóch grach: League of Legends oraz Counter Strike: Global Offensive.  Na uwagę zasługuje fakt,  że uczniowie sami zorganizowali profesjonalne studio, w którym wszystko nagrywali. Finały były zwieńczeniem trwających od grudnia rozgrywek online. W pierwszej fazie, grupowej, wzięło udział ponad 200 zawodników z całej Polski podzielonych na 40 drużyn. Gracze grali o punkty w tabeli, ponieważ do ćwierćfinałów wchodziły jedynie dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Mecze były pełne emocji i z racji tego, że rozgrywane były w systemie Bo1, obfitowały w wiele nieoczywistych i odważnych taktyk i zagrań. Na półmetku rozgrywek wyróżniała się już pewna grupa drużyn, które z powodu posiadanej sporej ilości punktów mogły zacząć myśleć o fazie play-off. Rozpoczęła się ona w lutym i była komentowana w całości z profesjonalnego studia, a przed każdą grą i również w jej trakcie dla nieco mniej zainteresowanych nasz zespół od fanpage’a przygotowywał najciekawsze informacje o minionym spotkaniu w postaci postu na Facebooku (https://www.facebook.com/ligazse/) i Instagramie. W ćwierćfinałach mecze były przeprowadzane w systemie Bo3, który pozwala drużynom na bardziej taktyczne i stonowane podejście do rywala i samej rozgrywki. Ćwierćfinały były prawdziwym sprawdzianem dla naszego studia, ekipy komentatorów i operatorów, a także samych graczy, ponieważ to właśnie zwycięstwo w lutowych ćwierćfinałach gwarantowało udział w fazie finałowej odbywającej się 25 i 26 maja 2019 roku.

Po udanych ćwierćfinałach przyszedł wreszcie czas na finały. Mieliśmy pewną niespodziankę dla widzów przygotowaną przez realizatorów - system powtórek pozwalający jeszcze raz zobaczyć najbardziej kluczowe momenty meczu. W sobotę, 25 maja, rozgrywane były po dwa mecze półfinałowe z obu gier. Transmisja zaczęła się o godzinie dziesiątej trzydzieści rano, a skończyła dopiero o pierwszej w nocy. Rozstrzygnięto wtedy, kto przejdzie do finałów, a kto zawalczy o trzecie miejsce. W niedzielę najpierw rozegrane zostały mecze o ostatnie miejsce na podium. Dopiero wtedy gracze przystąpili do rozgrywek finałowych. Transmisja skończyła się około godziny dwudziestej drugiej. Nasza ekipa w składzie:

  • komentatorzy - Jacek Myjkowski, Aleksander Filist, Oskar Piotrowski i Jakub Zmaczyński,
  • operatorzy transmisji - Jan Kwiatkowski i Arkadiusz Fleszar,
  • social media - Aleksandra Mernioz i Martyna Mrozik,

była dosyć zmęczona po takim maratonie, ale zarazem szczęśliwa, ponieważ finały dostarczyły mnóstwo pozytywnych emocji, a same mecze reprezentowały naprawdę wysoki poziom.
Drużyny, które zajęły miejsca na podium, otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Bolesławiec i Starostwo Powiatowe w Bolesławcu.
Zainteresowanie fanów przeszło nasze oczekiwania , a same finały dostarczyły wszystkim wielu emocji.
Dziękujemy naszym sponsorom - Starostwu Powiatowemu w Bolesławcu, Panu Staroście Tomaszowi Gabrysiakowi, Urzędowi Miasta Bolesławiec, Panu Prezydentowi Piotrowi Romanowi, firmie Laboratorium Kreatywności i salonowi Komputronik w Bolesławcu. Ogromne podziękowania należą się również Panu Andrzejowi Leśniewskiemu - dyrektorowi Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu, bez którego nawet finały online nie miałyby sensu, oraz Panu Mariuszowi Potyszce za zaangażowanie w organizację całego przedsięwzięcia już od kilku edycji. Nie mniejsze podziękowania należą się również osobom, które na różnych etapach wspomogły działanie ligi - to że nie zostały tutaj wymienione z imienia i nazwiska, nie oznacza, że o nich nie pamiętamy i że nie jesteśmy im wdzięczni.
Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom, a jeżeli chcecie dowiedzieć się o nas czegoś więcej, to zapraszamy na nasz profil na Facebooku - https://www.facebook.com/ligazse

liga-e-sport-sponsorzy

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 43 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony