Jesteś tutaj: HomeUncategorisedBadanie jakości wody - spotkanie robocze w ramach projektu Erasmus + European Water Investigation

Badanie jakości wody - spotkanie robocze w ramach projektu Erasmus + European Water Investigation

dsc06986Zespół Szkół Elektronicznych bierze udział w międzynarodowym projekcie dotyczącym badania jakości wody w Europie (European Water Investigation EUWI ). Uczniowie budują roboty z czujnikami umożliwiającymi badanie stanu wody, następnie porównują i omawiają wyniki uzyskane przez pozostałych uczestników (z Włoch, Rumunii i Niemiec).
Najdłuższe, 5-dniowe spotkanie odbyło się w Polsce, w Bolesławcu. Program pobytu był bardzo bogaty, obejmował zadania naukowe oraz zwiedzanie Dolnego Śląska.

Rozpoczęliśmy od prezentacji stanu prac zespołów z poszczególnych krajów, porównywaliśmy budowane przez wszystkich urządzenia, omówiono również pojawiające się problemy techniczne. Oczywiście zbadaliśmy jakość wody w jednym z bolesławieckich zbiorników. Goście poznali też Bolesławiec, zwiedziliśmy miasto oraz Manufakturę Żywe Muzeum Ceramiki. W programie kulturalnym znalazły się: zamek Grodziec, Kościół Pokoju w Jaworze, twierdza Srebrna Góra. Podczas warsztatów kulinarnych w Wiosce Smaków w Lipianach uczestnicy lepili również pierogi. Spotkanie zakończyliśmy wycieczką do Wrocławia, gdzie głównym punktem była wizyta w Hydropolis – Muzeum Wody. Temat projektu EUWI to woda, a nigdzie indziej nie zobaczylibyśmy lepszej wystawy prezentującej jej fenomen. Oprócz zwiedzania niesamowitego Hydropolis, wzięliśmy udział w warsztatach chemicznych Ale kwas, ukazujących szkodliwy wpływ kwaśnych deszczy na środowisko naturalne. Zwiedziliśmy również wrocławskie Stare Miasto. Goście byli naprawdę zachwyceni przyjęciem i atrakcjami przygotowanymi przez stronę polską. Następne spotkanie odbędzie się jesienią w rumuńskim Bacau.     
Szkolny koordynator projektu, p. Kamilla Dudek, dziękuje wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w projekt i dzielnie towarzyszyli gościom od rana do wieczora.
Oto krótka fotorelacja ze spotkania w Polsce w dn. 8-13 kwietnia 2019 r.
Oprac. Kamilla Dudek

Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...
Badanie jakości...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony