Jesteś tutaj: HomeUncategorisedGRAFICY pracują na zajęciach.. BEZSTRESOWO !

GRAFICY pracują na zajęciach.. BEZSTRESOWO !

1Uczniowie klasy 2h na przedmiotach zawodowych dogłębnie poznają oprogramowanie stosowane w studiach graficznych. Szereg zadań, które mają do wykonania wiążą się z korzystaniem z kilku programów po kolei, aby dany projekt został wykonany kompleksowo.

W ostatnim czasie oprócz: zaproszeń na 18 urodziny, kalendarzy kieszonkowych na rok 2019, czy biletów do kina z kodami QR Code, wykonane zostały projekty graficzne kolorowanek - tak właśnie kolorowanek! Takie proste kolorowanki, mogą być prezentem dla brata, siostry czy też dla zestresowanej koleżanki.. może pojawić się pytanie: "Dlaczego dla zestresowanej koleżanki?"

Ponieważ ostatnio bardzo modne stały się grafiki z dość małymi fragmentami do kolorowania, tak zwane - kolorowanki relaksacyjne, widać je w każdym markecie czy księgarni, a według psychologów ich zadaniem jest oderwanie się od codziennych trosk. Czas spędzony nad taką grafika ma zapewnić spokój umysłu, oraz zregenerowanie sił po ciągłym czasie spędzanym nad komputerem, tabletem czy smartfonem. Dostępne w sieci grafiki uczniowie zaimportowali do programu DTP, następnie gotowego PDF-a rozmieścili w programie Impozycjoner na poszczególnych użytkach arkusza. Ostatnim elementem był wydruk prac na drukarce laserowej oraz czynności postpress, czyli obróbka wykończeniowa gotowego produktu, docinanie do rozmiaru netto i zszywanie.  

 
 3  4 5 6 7 8 9

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony