Jesteś tutaj: HomeUncategorisedSpotkań z kulturą ciąg dalszy

Spotkań z kulturą ciąg dalszy

2018-11-dziady 4Tym razem trudu dekodowania znaków teatru podjęły się klasy trzecie. Stanęły przed wyzwaniem arcytrudnym, ponieważ musiały zmierzyć się z dramatem romantycznym. Dla tych, którzy nie zdążyli zapoznać się z treścią „Dziadów”, było to niezwykle wymagające zadanie tym bardziej, że reżyser spektaklu – Tadeusz Piotr Łomnicki – wybrał tylko niektóre wątki i zmienił ich kolejność. Trzeba było nie lada czujności, żeby nie pogubić się w gąszczu postaci i motywów. Nie zabrakło typowych dla romantycznej konwencji niedomówień, luk, zjaw, snów, monologów. Ci, którzy liczyli, że spektakl zastąpi czytanie utworu, byli chyba zawiedzeni. O ich skupieniu świadczyła cisza, w której wybrzmiewały kwestie trzech aktorów, wcielających się w najważniejsze postacie sztuki. Cóż, w końcu nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. A to dopiero początek. Teatralna wersja „Dziadów” uchyliła klasom trzecim drzwi do romantyzmu...

 

Dziady
Dziady
Dziady
Dziady
Dziady

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony