Jesteś tutaj: HomeUncategorisedDzień Papieski w ZSE

Dzień Papieski w ZSE

IMG 20181016 10005016 października w naszej szkole przeżywaliśmy XVIII Dzień Papieski. Idea tego dnia narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999 r. Jego obchody są wspomnieniem dnia 16 października 1978 roku, kiedy to kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową. Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Papieża Polaka. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. W tym roku mogliśmy pochylić się nad tematyką ojcostwa w nauczaniu Jana Pawła II.

W naszej szkole, już od samego rana, mogliśmy wsłuchiwać się w głos Świętego Jana Pawła II. Na początku mogliśmy sobie przypomnieć moment wyboru kardynała Karola Wojtyły. Następnie słuchaliśmy dwóch fragmentów, w których nasz Rodak zwracał się do młodych. Chociaż minęło już 40 lat od momentu wyboru i 13 lat od śmierci Jana Pawła II, słowa które głosił wciąż są aktualne i wzywają młodych do otwarcia drzwi Jezusowi Chrystusowi.

"Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych".

Jan Paweł II 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 189 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony