Jesteś tutaj: HomeUncategorisedŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

biblioteka„Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł”
(Leonardo da Vinci)

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Ustanowiła go w 1992 roku Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego. Głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na kondycję psychiczną społeczeństwa, ulepszanie opieki medycznej oraz pomoc osobom dotkniętym chorobami psychicznymi.

Statystyki podają, że ponad 450 milionów ludzi na świecie zmaga się z różnorodnymi dolegliwościami emocjonalnymi , których wczesne rozpoznanie i odpowiednia terapia mogłaby złagodzić cierpienie. Dlatego ważna jest edukacja w tym zakresie oraz budowanie odpowiedniej świadomości społecznej. W związku z tym biblioteka szkolna przygotowała audycję, której tematem było zdrowie psychiczne. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania również porad, w jaki sposób można zadbać o swoją kondycję psychiczną. Uzupełnieniem audycji jest przygotowana w czytelni wystawka poradników motywujących oraz książek z zakresu psychologii, do których przeczytania zachęcamy.

Również tego dnia młodzież z naszej szkoły uczestniczyła pod opieką pedagog, pani Krystyny Andres-Wędziny w konferencji „Zdrowie psychiczne młodych ludzi w zmieniającej się rzeczywistości” w ramach bolesławieckich obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego 2018. W czytelni znajdziecie poradniki psychologiczne, które warto przeczytać. Zapraszamy.

IMG 20181004 135001 1

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony