Jesteś tutaj: HomeUncategorisedUdany początek nowego roku szkolnego naszych sportowców!

Udany początek nowego roku szkolnego naszych sportowców!

2018-09-dyplom-dolnoslaska-liga-lekkoatletycznaPierwszymi zawodami, rozpoczynającymi rywalizację sportową szkół, są sztafetowe biegi przełajowe, które odbyły się w poniedziałek 24 września. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły od kilku lat nie ma sobie równych w tej konkurencji i również w tym roku potwierdziła swoją dominację, wygrywając piąty raz z rzędu. Zwycięstwo w tych zawodach zapewniło nam udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 10 października w Olszynie Lubańskiej. Spróbujemy powtórzyć ubiegłoroczny sukces, bowiem udało nam się wtedy zająć III miejsce na Dolnym Śląsku.
Skład reprezentacji:
1 Bartosz Turecki I E
2 Gapiński Mikołaj II E
3 KamilHerbut I E
4 Jakub Karaban III E
5 Wiktor Kozik III Ti
6 JakubKwoczka II H
7 AdrianPuzio II E
8 KamilSkiba I E
9 JakubSkorupiński II H
10 RadosławSzweda II T
11 Kamil Bartkowiak II E (rezerwowy)

 

Dzień później, we wtorek, udaliśmy się do Wrocławia, gdzie odbył się finał wojewódzki ligii lekkoatletycznej. Zawody te składają się z dwóch startów – jesiennego i wiosennego. Uzyskane w nich wyniki przelicza się na punkty, a ich suma decyduje o końcowym rezultacie. We wtorek udało nam się zgromadzić 952 pkt. co pozwoliło nam zająć III miejsce na Dolnym Śląsku. 2018-09-dyplom-mistrzostwa-powiatu-w-biegach
Skład reprezentacji:
1 ZmaczyńskiJakub I E -pchnięcie kulą
2 DamianBiernacki IV E - rzut dyskiem
3 MikołajGapiński II E - 400m
4 KamilSkiba I E - 100m
5 KamilHerbut I E - 200m
6 MateuszHorochowskiII T - 200m
7 JakubKarabanIII E - skok w dal
8 JakubKwoczka II H - 1500m
9 ErykMarks IV E - 200m
10 PrzemysławMienculewiczIII T - skok wzwyż
11 MartinNakonieczny II Ti - 100m
12 KamilPosadowskiII Ti - 100m
13 AleksanderSawicki IV E - pchnięcie kulą
14 OlafSiedlecki III H - pchnięcie kulą
15 Jakub SkorupińskiII H - 1500m
16 RadosławSzweda II T - 1500m
Najbardziej wartościowe rezultaty osiągnęli Przemysław Mienculewicz w skoku wzwyż – 185cm (108 pkt. – indywidulanie I miejsce na Dolnym Śląsku), Damian Biernacki – rzut dyskiem 28.52m (75 pkt. -I miejsce), Jakub Karaban w skoku w dal – 5.88m (76 pkt. – II miejsce). Bardzo wartościowy wynik uzyskał również Martin Nakonieczny w biegu na 100m – 11.90 (92 pkt. – V miejsce) oraz Mikołaj Gapiński w biegu na 400m – 55.38 (80 pkt. – VI miejsce).  Z bardzo dobrej strony pokazała się także sztafeta 4x100m w składzie Kamil Herbut, Jakub Karaban, Przemysław Mienculewicz, Mateusz Horowchowski– czas 47.88s. pozwolił na zdobycie 99 pkt. i zajęcie V miejsca.
Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie Szkolnego Związku Sportowego https://www.dolnoslaski.szs.pl/.
Dziękujemy całej drużynie i liczymy na co najmniej tak dobre wyniki w rundzie wiosennej.
Opiekunem obu reprezentacji był Paweł Wiśniewski

Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...
Udany początek ...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony