Jesteś tutaj: HomeUncategorisedUczniowie ZSE zwyciężyli w konkursie "Powiat bolesławiecki bez smogu"

Uczniowie ZSE zwyciężyli w konkursie "Powiat bolesławiecki bez smogu"

Dnia 7.06 odbyła się gala na której rozstrzygnięto zmagania w konkursie "Powiat bolesławiecki bez smogu". Koncepcje i realizacja były różne, ale przekaz  ten sam: dbajmy o nasze powietrze, bo dzięki niemu żyjemy. Pamiętajmy, że największy wpływ na zanieczyszczenia powietrza zwane smogiem mamy my,  a nie fabryki czy zakłady.

ZSE reprezentowały dwie trzyosobowe grupy w składzie: Jacek Myjkowski, Jan Kwiatkowski oraz Arkadiusz Fleszar,  kryjący się pod nazwą SVS (grupa zajęła 2 miejsce) oraz 2, w składzie: Agata Kubica,  Anita Filip oraz Szymon Grabarz pod nazwą BUF (grupa zajęła miejsce 1).

Wróćmy jednak do początku, najpierw musiał narodzić się pomysł. Jeszcze wtedy wszystko wydawało się proste do zrealizowania, ale gdy przyszło do nagrywania, zadanie okazało się trudniejsze niż myśleliśmy. W jednym ujęciu światło nie pasowało, w innym ułożenie postaci, tło czy inne elementy, które sprawiały, że jedna scenę trzeba było powtarzać kilka razy, oczywiście z wielu perspektyw, żeby było z czego wybierać. Wiele z zaplanowanych scen zostało zmienionych bądź w ogóle nie nagranych z różnych przyczyn. To, co udało nam się sfilmować, trzeba było później też zmontować, co było trudniejsze. Zmiana scen powiązana z bitem, uderzeniem lub zmianą tempa w muzyce, kolorowanie niektórych kadrów, aby wyglądały na żywsze, tworzenie historii, która miała pokazać, skąd się bierze SMOG i dlaczego musimy z nim walczyć. Choć na drodze spotykaliśmy różne przeszkody, dotarliśmy do celu. Myślę, że dzięki  współpracy i wyzwaniom, którym musieliśmy sprostać nauczyliśmy się paru nowych rzeczy lub udoskonaliliśmy umiejętności, które już posiadaliśmy.

W Konkursie brało udział 7 zespołów z różnych szkół. Myślę, że każdy jest zadowolony z udziału w konkursie...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony