Jesteś tutaj: HomeUncategorisedSukcesy szkolnych programistów

Sukcesy szkolnych programistów

Tak jak co roku szkolna reprezentacja ZSE wystartowała w międzynarodowym konkursie Tri-nationalen RoboCup, GameCup i IoTCup i organizowanym przez Wyższą Szkołę Zittau/Görlitz.

Mimo że w ubiegłym roku zdobyliśmy I miejsce w dwóch konkurencjach, nie mieliśmy pewności, że rok 2018 przyniesie sukces.

Pierwszy konkurs, czyli RoboCup polegał na pokonaniu w jak najkrótszym czasie wyznaczonej trasy pojazdem LegoNXT. Zawodnicy modyfikowali program napisany w Javie, który wyznaczał tor kierunku pojazdu sczytywany przez komórkę. Mimo dobrze przygotowanej strategii zajęliśmy II miejsce.

Drugi konkurs, czyli GameCup związany był ze stworzeniem najlepszego programu animowanego (gry) za pomocą Scratcha. W tej konkurencji oceniane były: sposób demonstrowania i opisu programu, atrakcyjność pomysłu, interakcję i przygotowanie graficzne. W tej konkurencji zajęliśmy III miejsce i mieliśmy duży niedosyt.

Nowością przygotowaną przez organizatora był turniej IoTCup. Uczniowie za pomocą tablic Calliope swobodnie programowali w Scratchu. Ta dyscyplina wymagała kreatywności, ponieważ kilka „kliknięć” wystarczyło, by stworzyć program dedykowany dla mikroprocesora i sprawić, że wszystko się poruszy – tu również zdobyliśmy III miejsce.

Skład szkolnej reprezentacji: Sylawia Ładocha (3T), Michał Krzywoszyńkski (4T), Jan Kiatkowski (3TI), Patryk Ładocha (3T), Mateusz Mikołajewski (3T), Jakub Woźniak (4T), Michał Ziembikiewicz (3T), Aleksander Żółtański (3T).

Nasz ubiegłoroczne hasło jest aktualne: uczniowie ZSE w Bolesławcu programują swoją przyszłość i rozwijają zainteresowania.

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony