Jesteś tutaj: HomeUncategorisedFilm uczniów ZSE nagrodzony w policyjnym konkursie

Film uczniów ZSE nagrodzony w policyjnym konkursie

Wydział Prewencji KWP we Wrocławiu rozstrzygnął konkurs wojewódzki pod nazwą "Babciu nie oddawaj pieniędzy to nie akcja policyjna". Celem konkursu była edukacja społeczna z zakresu oszustw seniorów metodą na tzw. „policjanta”, by osoby starsze, samotnie funkcjonujące nie padały ofiarami przestępstw. Do udziału w konkursie zaangażowano dzieci i młodzież, która poprzez twórcze działanie stworzyła spoty reklamowe propagujące bezpieczeństwo seniorów. Warunkiem udziału w konkursie było nagranie krótkiego, max. 3 minutowego spotu reklamowego, zaadresowanego do seniorów, nawołującego do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w zakresie oszustw popełnianych na rzecz osób starszych i samotnych.

 

Udział w konkursie wzięło ponad 90 klas z całego województwa dolnośląskiego. Jury miało problem, by wyłonić tylko trzech zwycięzców, bowiem prace były tak twórcze, tak pomysłowe, że nawet przyjęte kryteria oceny nie ułatwiły wyboru trzech najlepszych prac. Zgodnie z zasadami ujętymi w Regulaminie, jury brało pod uwagę także wiek dzieci biorących udział w konkursie, by poziom szans był na podobnym poziomie. Po burzliwych naradach Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca, których spoty zostaną upubliczniane w lokalnych mediach. W kategorii dzieci młodszych (przedszkola i szkoły podstawowe) wyróżniono dwie grupy, które zostaną specjalnie nagrodzone - wizytą Komisarza Lwa w klasie oraz przewodnika z psem służbowym.

I MIEJSCE - klasa 2D Gimnazjum - przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie
II MIEJSCE - Zespół Szkół Elektronicznych, ul. Tyrankiewiczów 2, 59-700 Bolesławiec
III MIEJSCE - Szkół Szkół Sportowych, ul. Sybiraków 11, 59-300 Lubin
WYRÓŻNIENIA:
- PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 13 W LUBINIE
- SZKOŁA PODSTAWOWA W MARCINKOWICACH

Serdecznie gratulujemy uczniom zaangażowanym w projekt oraz opiekunowi telewizji szkolnej Grzegorzowi Chudzikowi.

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony