Jesteś tutaj: HomeUncategorisedPozytywnie zaskoczeni – wizyta uczniów z Berufliches Schulzentrum z Bautzen

Pozytywnie zaskoczeni – wizyta uczniów z Berufliches Schulzentrum z Bautzen

IMG 1955 1Świetne spotkanie, wspaniała atmosfera, mili uczniowie, kreatywne zajęcia, piękne miasto – same komplementy usłyszeliśmy od 10 uczniów z Berufliches Schulzentrum w Bautzen, którzy 6 grudnia 2017 r. odwiedzili Zespół Szkół Elektronicznych. Przyjechali niepewni, a wyjechali zachwyceni. Celem nowej współpracy jest zapoznanie uczniów z różnymi modelami kształcenia zawodowego w wybranych zawodach, jakie realizowane są w Polsce i Niemczech.

Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klasy 2e (technik elektryk). Wizyta rozpoczęła się od zabaw integracyjnych, podczas których uczniowie mieli się okazję poznać. Ale nie tylko, bo goście po raz pierwszy w życiu wypowiedzieli kilka polskich słów. Potem odbyły się zajęcia w pracowni cyfrowych procesów graficznych (duże podziękowania i brawa dla  p. Mariusza Potyszki). Uczniowie zaprojektowali, a następnie na drukarce sublimacyjnej wykonali nadruk na ceramicznym kubku. W tej pracy pomagali im uczniowie klasy 2h (dziękujemy za pomoc), którzy zaimponowali gościom znajomością programów graficznych. Samodzielnie ozdobione kubki były ciekawym prezentem dla gości. Po zajęciach czekał ich jeszcze krótki spacer po bolesławieckiej starówce. Następne spotkanie odbędzie się w Bautzen. Niemieccy uczniowie zapowiedzieli, że też muszą coś ciekawego dla polskich kolegów przygotować. Organizatorki spotkania, p. K. Dudek i I. Zdunek-Głowacka, serdecznie dziękują uczniom klasy 2e, którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowanie spotkania, a także wzięli w nim aktywny udział.

Oprac. K. Dudek

IMG 2075 1 IMG 2124 1 IMG 2131 1

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Logo Liga-E-Sport-ZSE

ligazse

face grupa

youtube grupa

sport

biblioteka

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony