W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki. Więcej informacji
Jesteś tutaj: HomeUncategorisedNowa odsłona Święta Patrona w Elektroniku

Nowa odsłona Święta Patrona w Elektroniku

Patron 1Niesprzyjająca pogoda nie odstraszyła najmłodszych adeptów Elektronika od rozpoczęcia niezwykłej przygody. Ciekawość była udziałem pierwszoklasistów z wiadomych przyczyn jak i organizatorów tegorocznego święta ZSE w Bolesławcu, którzy zmienili formułę organizacji Dnia Patrona.

Po raz pierwszy przygotowano quest wymagający od uczestników zmierzenia się z nieznanym. Pięć drużyn wspieranych przez wychowawców klas pierwszych wyruszyło spod budynku ZSE do 5 różnych lokacji wyznaczonych przez instrukcje przygotowane w formie narracji wręczone przez dyrektora szkoły.

Wszyscy zmierzali w jednym kierunku – odkrycia tajemnicy życia i działalności Ignacego Domeyki. Podobnie jak on musieli zmierzyć się z trudnościami wędrówki i zagadkami nauki. Zbiorowego wysiłku wymagało odczytanie zaszyfrowanej instrukcji zawierającej archaizmy, parafrazy i inne metafory. A to dopiero początek. Potem było już tylko trudniej, bo działali pod presją czasu.

Kolejne zadania wymagały od nich wiedzy (linia czasu, krzyżówka tematyczna), umiejętności interpretacji i przełożenia XIX-wiecznego języka narodowego wieszcza, szybkości kojarzenia (puzzle) oraz sprawności fizycznej (tematyczny tor przeszkód). Tydzień przed świętem szkoły musieli wykazać się kreatywnością, kiedy tworzyli gry planszowe obrazujące życie i działalność Ignacego Domeyki.

Organizatorzy byli pod wrażeniem pomysłowości i staranności wykonania plansz, pionków, kart oraz instrukcji wymaganych przez regulamin. Niektóre z nich wyglądały tak profesjonalnie jakby wzięto je z półki sklepowej. Znajdą one swoje stałe miejsce w czytelni szkolnej, gdzie będą służyć kolejnym rocznikom pierwszoklasistów i nie tylko.

Nowicjusze poszerzyli swoją wiedzę na temat patrona i historii ZSE, integrowali się podczas rozwiązywania kolejnych zadań, wchodzili w koleiny szkolnej tradycji, a organizatorzy uczyli się kolejny raz, jak wychodzić naprzeciw ciekawości uczniów.

Jak mówią organizatorzy wydarzenia - wybraliśmy formę questu, bo właśnie on skutecznie pobudza to uczucie, kiedy nie wiadomo, co jest za drzwiami.

Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...
Nowa odsłona Św...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 272 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony