W celu prawidłowego działania, strona wykorzystuje pliki COOKIES. Jeżeli nie wyrażasz zgody, wyłącz obsługę Cookies w opcjach przeglądarki. Więcej informacji
Jesteś tutaj: HomeUncategorisedWycieczka klas 3H i 3T

Wycieczka klas 3H i 3T

obraz 1Kształcenie przez sztukę, zabawa przez naukę i nauka przez zabawę. Takiego zestawienia mogły doświadczyć klasy 3H i 3T, pod opieką Pani Szczęch i Pani Sucheckiej, podczas wycieczki do Wrocławia.
Dzień zaczęliśmy od zwiedzania gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie mieliśmy okazję przyjrzeć się dwóm najstarszym, barokowym salom (Leopoldina i Muzyczna) które do dziś wzbudzają podziw i zadumę.
Kolejnym etapem wycieczki była lekcja w Muzeum Narodowym.Dwaj pracownicy muzeum pokazali nam, jak interpretować obrazy, nauczyliśmy się na co należy zwrócić uwagę czytając teksty kultury, poznaliśmy stosowane w malarstwie perspektywy i kompozycje, dowiedzieliśmy się, jak mówić o kresce, plamach barwnych oraz jak rozróżniać owe techniki. Poznaliśmy również funkcję barwy. Bliższe stały się nam również pojęcia scenek rodzajowych, batalistycznych lub mitologicznych. Zobaczyliśmy ostatnie, niedokończone dzieło wybitnego Polskiego artysty – Jana Matejki, nazwane „Śluby Jana Kazimierza”. Nauczyliśmy się wielu przydatnych umiejętności na przykład osadzenia dzieła w ramach czasowych, powiązania z biografią autorów i zrozumienia znaczenia kompozycji.

obraz 2 obraz 3obraz 4obraz 5

Kolejną atrakcją wycieczki było słynne wrocławskie Hydropolis. Jest to muzeum wody. Zaczęliśmy od filmu w niewielkiej sali kinowej, gdzie dowiedzieliśmy się, skąd się bierze woda i czym może szkodzić planecie jej brak. Następnie oglądaliśmy makietę oczyszczalni ścieków oraz przepompowni wody (z rzeki do rur), zobaczyliśmy makietę rurociągów we Wrocławiu (ich długość odpowiada długości drogi od Wrocławia do Madrytu w obie strony!), wizualizację skutków największej powodzi naszych czasów, mającej miejsce dokładnie 20 lat temu, obejrzeliśmy modele statków, ogromnych tankowców i małych łodzi wikingów. Przyjrzeliśmy się makiecie Nilu oraz, już oficjalnie, najdłuższej rzeki świata – Amazonki. Poznaliśmy również stworzenia głębinowe, znalezione w Rowie Mariańskim, oraz historię pierwszego załogowego zejścia na jego dno.

obraz 6obraz 7

Gwoździem programu, czyli najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki, był spektakl „Trzech Muszkieterów” w teatrze muzycznym Capitol. Teatr sprawił na nas ogromne wrażenie, niesamowite przedstawienie świetnej sztuki wywołało w nas wiele emocji, od śmiechu po płacz. Sztuka skłoniła nas do wielu refleksji. Nieszablonowe spojrzenie na historię Trzech Muszkieterów pokazało szarych ludzi, zwykłych obywateli w świetle chwały bohaterów. Poznaliśmy historię z punktu widzenia bohatera drugoplanowego którego rola odmieniła się na końcu. Uniwersalne treści i wartości uczyniły sztukę bliską nawet nam, młodym XXI wieku.

obraz 8obraz 9obraz 010

W czasie wycieczki nauczyliśmy się wielu przydatnych umiejętności oraz daliśmy się ponieść urokowi teatru. Jak najbardziej dzień we Wrocławiu można zaliczyć do udanych!

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 248 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony