Jesteś tutaj: HomeUncategorisedPokłosie RoboCupa, czyli programowanie w ZSE

Pokłosie RoboCupa, czyli programowanie w ZSE

warsztaty java325 października br. 18 uczniów z klas IIT, IIIT i IIITi wzięło udział w warsztatach poświęconych podstawom programowania w Javie. Było to możliwe dzięki zwycięstwu naszych informatyków w międzynarodowym konkursie informatycznym zorganizowanym w kwietniu 2017 przez Wyższą Szkołę - Hochschule Zittau/Goerlitz. Ich sukces sprawił, że nawiązaliśmy współpracę z uczelnią, w ramach której odbyło się spotkanie poświęcone wymianie doświadczeń i tworzeniu wspólnych projektów programistycznych. W czasie zajęć uczniowie kolejno zajmowali się instalacją oprogramowania JDK, pisaniem prostego programu i generowaniem pliku typu class, zapoznaniem się z typem danych i ich konwertowaniem. Naukę prowadził student II roku informatyki Wyższej Szkoły HSZG w Goerlitz.

Oto jak o warsztatach wypowiadali się ich uczestnicy:
Janek: Zajęcia były ciekawe, atmosfera luźna. Nauczyłem się poprawiać błędy w programowaniu w Javie.
Sylwia: Prowadzący dobrze tłumaczył zastosowanie komend.
Mateusz: Podobał mi się sposób prowadzenia zajęć, na których każdy mógł spróbować swoich sił w nowym języku programowania.

Jak widać, zajęcia przyniosły same korzyści. Oprócz tych wymienionych przez uczestników zwiększają prawdopodobieństwo ponownego zwycięstwa w kolejnych edycjach RoboCup i GameCup oraz wpisują się w tematykę zajęć ZSE.

To kolejna z inicjatyw podjętych przez ZSE, które pogłębiają wiedzę naszych uczniów oraz wyposażają ich w nowe umiejętności, a więc zwiększają ich szansę na dobre studia i dobrą pracę.

Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...
Pokłosie RoboCu...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Gościmy

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.

Logo Liga-E-Sport-ZSE

ligazse

face grupa

youtube grupa

sport

biblioteka

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony