Jesteś tutaj: HomeUncategorised"Gepard" w ZSE

"Gepard" w ZSE

18424094 1397666656922791 7491928552036108599 nDnia 27 kwietnia br. już po raz kolejny gościł w naszej szkole Pan Piotr Stępniak - pseudonim „Gepard”. Jest to były gangster, który spędził w więzieniach 25 lat za handel bronią i narkotykami, który ponadto trudnił się wymuszeniami, pobiciami i handlem żywym towarem. W trakcie wieloletniego odsiadywania kary, jego życie uległo całkowitej przemianie. Obecnie jest terapeutą w Stowarzyszeniu Pomocy „Arka Noego”. Prowadzi w wielu miejscach spotkania terapeutyczne i profilaktyczne.

Piotr Stępniak i jego współpracownicy są żywym dowodem na to, że pomimo najgorszego położenia człowieka i jego upadku, zawsze jest szansa na wyjście i rozpoczęcie nowego „czystego” życia.

W trakcie prelekcji uczniowie mieli okazję wysłuchać bardzo osobistych, momentami traumatycznych doświadczeń poszczególnych członków zespołu, obejrzeć filmy o szkodliwym wpływie nałogów na zdrowie i psychikę człowieka oraz funkcjonowanie jego rodziny. Młodzież miała okazję osobiście porozmawiać z ludźmi, którzy byli „niewolnikami” nałogów, wysłuchać historii ich życia w okresie zdominowania nałogiem i wyzwalania się z niego.

Wierzymy, że to spotkanie przyniesie pozytywne rezultaty w naszej pracy wychowawczej z młodzieżą, oraz ułatwi młodym ludziom podjęcie trafnych życiowych decyzji w wielu aspektach życia.

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

Logo Liga-E-Sport-ZSE

ligazse

face grupa

youtube grupa

sport

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony