Jesteś tutaj: HomeUncategorisedSukces uczniów w Konkursie Germanistycznym UWr

Sukces uczniów w Konkursie Germanistycznym UWr

Aż czworo uczniów naszej szkoły znalazło się na liście laureatów tegorocznej edycji Konkursu Germanistycznego zorganizowanego przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs składał się z pięciu niezależnych kategorii. Jury rozpatrzyło prace spełniające warunki regulaminu konkursu i postanowiło przyznać następujące nagrody:

Zadanie językowo-graficzne:

2 miejsce: Małgorzata Bociek - ZSE im. Ignacego Domeyki, Bolesławiec (opiekun: p. Kamilla Dudek)

Wyróżnienie: Marcel Wojdygo - ZSE im. Ignacego Domeyki, Bolesławiec (opiekun: p. Kamilla Dudek)

Zadanie kulturoznawcze:

2 miejsce: Dagmara Szuk - ZSE im. Ignacego Domeyki, Bolesławiec (opiekun: p. Izabela Zdunek-Głowacka)

Zadanie tłumaczeniowe:

2 miejsce: Dawid Lizak - ZSE im. Ignacego Domeyki, Bolesławiec (opiekun: p. Izabela Zdunek-Głowacka)

W uzasadnieniu czytamy: „Nagrodzone prace wyróżniają się oryginalnością pomysłu, przemyślaną, uporządkowaną kompozycją i dużą sprawnością warsztatową. Istotnym kryterium wyboru była umiejętność swobodnej, poprawnej komunikacji w języku niemieckim, ogólne wrażenie artystyczne, a także pomysłowość rozwiązań. Gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich nauczycielom, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych edycjach konkursu.”

W zadaniu językowo-graficznym uczniowie mieli przygotować reklamę polskiego produktu lub usługi, aby mogła ukazać się w kraju niemieckojęzycznym. Małgorzata Bociek przygotowała reklamę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tekst w języku niemieckim informował o celach i sukcesach tej szlachetnej inicjatywy. Marcel Wojdygo natomiast promował bolesławiecką ceramikę, a jego tekst zachęcał do kupna bolesławieckich wyrobów. Dagmara Szuk w kategorii kulturoznawczej przygotowała relację z podróży pn. „Mein Traumausflug nach Deutschland” („Moja wymarzona wycieczka do Niemiec”). Dawid Lizak brawurowo przetłumaczył na język polski przepis kulinarny znanego austriackiego smakołyku Kaiserschmarrn (rodzaj omletu z rodzynkami), dodał również notatkę prasową o tej potrawie.

Jeszcze raz gratulujemy laureatom tego prestiżowego konkursu!

Oprac. Kamilla Dudek  

Dzien-Otwarty-Instytutu-Filologii-Gemranskiej-UWr-obrazek duzy 4081606

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Logo Liga-E-Sport-ZSE

ligazse

face grupa

youtube grupa

sport

 
Administratorzy strony: Łukasz Hałat, Mariusz Potyszka
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony