Jesteś tutaj: HomeUncategorisedSPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI NA TARGI CEBIT DO HANNOVERU

SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI NA TARGI CEBIT DO HANNOVERU

hanover

12 marca 2014r. uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych w Bolesławcu wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Hannoveru. Była to kolejna okazja, aby informatycy i teleinformatycy poznali nowe technologie, sprzęt komputerowy oraz oprogramowanie na targach specjalistycznych CEBIT 2014. Wyjazd realizowany był w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” i zorganizowany przez DCIZiDN w Wałbrzychu. W wycieczce brało udział 45 uczniów i 3 opiekunów. Celem wycieczki było przede wszystkim zapoznanie uczniów z najnowszymi technologiami i działaniami badawczo-rozwojowymi w branży informatyczneji teleinformatycznej.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji targów CEBIT była idea Datability, koncentrująca obecność produktów, technologii i rozwiązań związanych z wykorzystywaniem dużych ilości danych (big data).
Podczas targów odbywały się konferencje i dyskusje dotyczące efektywnego wykorzystywania big data, cloud computing oraz możliwości przetwarzania informacji. Pojawiły się również ważne punkty z sektora social media, dotyczące m.in. przyszłości mediów społecznościowych, również na rynku mobile. Na targach ze swoimi innowacyjnymi produktami pojawiły się takie firmy jak: EPSON, TP-LINK, BenQ, IBM, Kaspersky Lab, Samsung i wiele innych. Wśród ekspozycji, które wzbudziły największe zainteresowanie wymienić można stoisko niemieckiej firmy iGo3D zajmującej się popularyzacją drukarek 3D. Można było zobaczyć proces drukowania różnego rodzaju miniatur i gadżetów w bryle plastiku. Z innych ciekawych prezentacji można wymienić robota zbudowanego
w Szwajcarii jako platforma badawcza dla relacji człowiek-maszyna. Jego szkielet składał się z modułów wydrukowanych na przemysłowych drukarkach 3D, a system mięśniowy imitowany był przez 48 niezależnych silników i siłowników. Humanoidalny robot miał gabaryty dziecka i ważył ok. 30 kg. Mógł się płynnie poruszać, reagować na otoczenie i wyrażać zaprogramowane wcześniej emocje. Ciekawostką był fakt, że robot kontrolowany był przez oprogramowanie Open Source. Na targach można było zaobserwować wiele ciekawych rozwiązań związanych z konstrukcjami płyt głównych i maszyn serwerowych.

Wyjazd na targi pogłębił wiedzę uczniów i umożliwił zapoznanie się z nowymi technologiami i trendami w rozwoju branży elektronicznej, informatycznej i teleinformatycznej na świecie. Młodzież, zwiedzając targi z ogromnym zainteresowaniem, obserwowała wszystkie ekspozycje i dzieliła się między sobą uwagami i spostrzeżeniami. Nawiązywała również kontakt z wystawcami doskonaląc tym samym swoje umiejętności w zakresie znajomości języków obcych ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa związanego z ich kierunkiem kształcenia.

Obecność uczniów na targach w znacznym stopniu przyczyniła się do poszerzenia ich wiedzy, co z pewnością zaowocuje lepszymi wynikami egzaminów zawodowych i rozwinie oraz ukierunkuje ich zainteresowania, i wpłynie na ich przyszłą karierę zawodową.

Hanover 2014
Hanover 2014
Hanover 2014
Hanover 2014
Hanover 2014
Hanover 2014
Hanover 2014
Hanover 2014
Hanover 2014
Hanover 2014

 

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 232 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony