Jesteś tutaj: HomeUncategorisedDZIEŃ PATRONA W „ELEKTRONIKU”

DZIEŃ PATRONA W „ELEKTRONIKU”

06W tym roku, 2 grudnia obchodziliśmy 40. rocznicę nadania naszej szkole imienia Ignacego Domeyki. Była to doskonała okazja, aby zapoznać klasy pierwsze z postacią Patrona- słynnego polskiego naukowca, profesora geologii, mineraloga, rektora Uniwersytetu w Santiago, pierwowzoru Żegoty z III części „Dziadów”, wielkiego patrioty - uczestnika powstania listopadowego.
Najważniejszym punktem obchodów Święta Szkoły był jak zawsze konkurs skierowany do pierwszoklasistów, nawiązujący do biografii i działalności Ignacego Domeyki oraz znajomości historii Zespołu Szkół Elektronicznych. Klasy pierwsze z postacią Patrona zapoznawały się w  listopadzie wykonując szereg zadań: portret, prezentację multimedialną, tematyczne gazetki w klasach czy fotografię przedstawiającą scenkę z jego życia. Natomiast   2 XII 2021r. w czytelni punktualnie o godzinie 8.00 rozpoczął się test, do którego przystąpiły trzyosobowe drużyny z klas pierwszych.

Następnie podczas drugiej lekcji pod tablicą pamiątkową została złożona wiązanka kwiatów przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentantów klas pierwszych.  W dalszej części obchodów cała społeczność szkolna wysłuchała audycji pt.: ”Ignacy Domeyko”, która została wyemitowana przez radiowęzeł. Patrząc na wyniki konkursu trzeba przyznać, że tegoroczni pierwszoklasiści poradzili sobie z zadaniami doskonale. Prace przez nich wykonane oceniła komisja w składzie: pani Olga Markiewicz, pani Renata Rosa, pani Kinga Szymczak oraz wicedyrektor, Marek Rosa.  Najlepszą znajomością biografii Patrona (życie prywatne, działalność w Chile, osiągnięcia naukowe) oraz wiedzą na temat historii szkoły wykazały się drużyny z klas 1P i 1H. Natomiast  fotografię ukazującą  scenkę z życia Ignacego Domeyki ciekawie przygotowali chłopcy z 1T. Poniżej w tabeli została zamieszczona szczegółowa punktacja za poszczególne zadania. Ze względu na kwarantannę klasa 1E nie mogła uczestniczyć w rywalizacji.

KLASA

PORTRET (0-4 p.)

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA(0-8 p.)

FOTOGRAFIA(0-8p.)

GAZETKA (0-3 p.)

TEST WIEDZY     (0-28 p.)

RAZEM

1E

4

-

-

-

-

4 p.

1H

3

3

3

2

20

31 p.

1P

3

7

7

3

20

40 p.

1T

4

5

8

2

14

33 p.

Konkurs i główną nagrodę (200 zł dofinansowania do imprezy kulturalnej) wygrała  klasa 1P pod opieką pani Małgorzaty Broszko-Sudół.  Drugie miejsce zajęła klasa 1T, której wychowawcą jest pan Grzegorz Chudzik (nagroda 100 zł). Na trzecim miejscu uplasowała się  klasa 1H przygotowana przez pana Roberta Kochmańskiego (nagrodę stanowi dzień bez pytania).
Fotoreportaż z przebiegu Dnia Patrona można zobaczyć w naszej galerii.
Oprac. Renata Rosa

DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...
DZIEŃ PATRONA W...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony