Jesteś tutaj: HomeUncategorisedTRAILS + Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług

TRAILS + Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług

05Jednym z celów priorytetowych Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu jest innowacyjność, dlatego w dniach od 21 do 30 września uczniowie naszej   szkoły wzięli udział w warsztatach innowacji zorganizowanych w ramach projektu TRAILS + Mobilne Laboratoria Innowacyjności i Usług: rozwój i zwiększenie innowacyjności w Regionie Transgranicznym Polska – Saksonia.

Zajęcia warsztatowe z uczniami i nauczycielami były prowadzone w salach lekcyjnych oraz w kontenerach wyposażonych w m. in. drukarki 3D, pióra 3D, gogle VR. Szczególnie możliwość wypróbowania tych urządzeń w czasie realizowania prostych projektów pozwoliła na rozwijanie kreatywności, czyli cechy, która pozwoli naszym uczniom w przyszłości stać się konkurencyjnymi na rynku pracy. Oczywiście działania praktyczne opierały się na wiedzy teoretycznej nabytej w czasie warsztatów poświęconych m.in.: metodom kreatywnym, etapom Design Thinking czy roli CAx w projektowaniu. W ocenie uczniów połączenie teorii z praktyką w tak niecodziennych warunkach to bardzo atrakcyjna i skuteczna forma przyswojenia wiedzy i nabywania nowych, pożądanych na rynku pracy umiejętności, szczególnie w branży IT, np. Novel and adaptive  thinking czy umiejętności interpersonalnych.

TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...
TRAILS + Mobiln...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 305 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony