Jesteś tutaj: HomeUncategorisedWykłady Politechniki Wrocławskiej w Teatrze Starym

Wykłady Politechniki Wrocławskiej w Teatrze Starym

3Dnia 16.09.2021 klasa IV TI oraz IV H wzięły udział w wykładach zorganizowanych w ramach współpracy Starostwa Bolesławieckiego z Politechniką Wrocławską. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję posłuchać trzech prelekcji przygotowanych przez wykładowców uczelni. Wykład na temat zalet, perspektyw i możliwości jakie daje studiowanie na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce wygłosił dr inż. Tadeusz Lewandowski.

Sprawujący funkcję dyrektora filii PWR w Legnicy wykładowca szczegółowo przedstawił uczestnikom, jakie kierunki proponuje uczelnia oraz jakie możliwość daje jej ukończenie w życiu zawodowym. Uczniowie mieli również przyjemność wysłuchania bardzo ciekawego wykładu dr inż. Macieja Gwoździewicza na temat racjonalizacji zużycia energii elektrycznej w gospodarstwie domowym. Słuchacze mogli się przekonać jak dużo mogą zaoszczędzić, prowadząc gospodarstwo domowe. Kolejną prelekcję poprowadził Pan prof. dr hab. inż. Krzysztof Szabat. Dotyczył on tematu sztucznej inteligencji, a przede wszystkim korzyści oraz zagrożeń, jakie ona niesie. Temat bliski w szczególności informatykom, zaciekawił wszystkich i dostarczył bardzo wielu przydatnych informacji. Wszystkie wykłady spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy. Niewykluczone, że wielu uczniów naszej szkoły już w niedalekiej przyszłości wybierze któryś z kierunków oferowanych przez Politechnikę Wrocławską, dlatego uczestnictwo w prelekcjach było wydarzeniem niezwykle przydatnym i inspirującym.

Wykłady Politec...
Wykłady Politec...
Wykłady Politec...

 
Polish Bulgarian English French German Italian Russian Spanish

Menu główne

Menu

Gościmy

Odwiedza nas 290 gości oraz 0 użytkowników.

 
Administrator strony: Łukasz Hałat
Galeria: Paweł Wiśniewski 
 
QR Code   Współpraca:       Przyjaciel szkoły:
QR Code   logo   logo-bory   logolinuxpl
Początek strony